Отрязана врата в носеща стена

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
petq7474
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср яну 27, 2010 5:56 pm

Отрязана врата в носеща стена

Мнение от petq7474 » ср яну 27, 2010 6:02 pm

Отрязах ме ОТВОР ЗА врата на носещата стена на апартамента НИ
Сега комшиите ми правят проблем
Страхувам се
МОГАТ ЛИ НЕЩО ДА НАПРАВЯТ
тА ТОВА Е САМО ЕДИН МАЛЪК ОТВОР?

Потребителски аватар
pippo
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: пет окт 23, 2009 8:44 pm

Мнение от pippo » ср яну 27, 2010 7:42 pm

Ne e hybavo pri golemite zgradi da se reje kade da e ,ako e ka6ta e dr rabota oba4e pri nqkolko etajen blok e lo6a idea ,spored men mogat da napravqt problem stiga da iskat ,moq savet e da zapalnite izrqzanata 4ast vazmojno nai barzo

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » ср яну 27, 2010 7:55 pm

Моят е, да си викнете инженер-конструктор за консултация. Направете го така, че да видят всички съседи. Нека си каже мнението. Ще вземе някой лев,но е по-добре от акт.
Съседите могат да подадат сигнал и да станат големи олелии.
Носещи стени не се пипат без консултация и съответното разрешение. Запълването не възстановява здравината. Просто ще затвори устите на съседите.

Малък е отвор 20-20см тва си е бая дупка!

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » чет яну 28, 2010 1:09 pm

Много безотговорно подхождат някои към ремонтните работи - особено в по-стари сгради. Аз също имам проблеми - съседите отдолу премахнаха част от външните стени и усвоиха балкон - в резултат на мен гранитогреса в кухнята и трапезарията се напука в разстояние на 1 метър. В продължение на ремонта - премахнаха и част от друга стена - у нас резултата е напукана стена, точно над премахната.
Сега конструкциите на сградите са различни - правят се стоманобетонните конструкции, които носят сградата и след това само се пълни с тухли и реално вътрешните стени не носят нищо. Затова може да се правят и със сухо строителство. Но при по-старите сгради това не е така и често тухлената стена поддържа конструкцията. Така че е добре да се мисли преди да се пипат стените. :[-X:

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » чет яну 28, 2010 9:18 pm

По принцип едно оплакване в общината от съседи и ще се разделите с няколко хиледарки за възстановяване на стената.Напрвете метална конструкция с г-образен профил от двете страни на панела и заварете планки между двата винкела.Като направите това снимайте и викнете някой съвет,като можете да кажете,че имате проект от архитект.Иначе ако тръгнат да се оплакват става страшно.Аз сега правя една баня и предишния собственик беше вкарал водомерите в носеща стена на първи етаж.Съседите се оплакаха и дойдоха хора от общината и накараха собственика на възстанови стената.За 3,5кв.метра стеничка работата му излезе1200лв.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
vicko
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон сеп 27, 2010 12:58 pm

Re: отрязана врата

Мнение от vicko » пон сеп 27, 2010 1:11 pm

petq7474 написа:Отрязах ме ОТВОР ЗА врата на носещата стена на апартамента НИ
Сега комшиите ми правят проблем
Страхувам се
МОГАТ ЛИ НЕЩО ДА НАПРАВЯТ
тА ТОВА Е САМО ЕДИН МАЛЪК ОТВОР?

е, вие сте направили каквото можете! Сега и да възстановите стената няма голяма файда! А и сигурно бая зор сте видяли да срежете арматурата!
На съседите ви им препоръчвам горещо да се застраховат при земетресение и да повикат хората от общинтата щото, ако се случи нещо със сградата - на вас майната му! вие сте си виновни, ама съседите ви що да остават без дом или пък да дават пари за ремонти не по тяхна вина!!!!

На хората, "усвояващи" балкона винаги съм им се чудила! Ато им предложат апартамент без блалкон ще се цупят и няма да са доволни, ама иначе смело и НАЙ-ВЕЧЕ БЕЗОТГОВОРНО се "резширяват".

Отговори