Проблем с боядисването на гипсокартон

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
martin306
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед мар 02, 2008 5:54 pm

Проблем с боядисването на гипсокартон

Мнение от martin306 » пон май 17, 2010 7:13 pm

След боядисването на тавана се образуваха светли и тъмни петна. Основата то гипсокартон е шпаклована със стаен гипс, зашкурена с шкурка 220, грундирана с грунд на Оргахим-Русе/10:1/ и боядисана с латекс на Оргахим/ три ръце/ с валек с дълги влакна. От къде е възникнал проблема и как може да се коригира. Предварително благодаря на всички отговорили.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » вт май 18, 2010 2:59 pm

Това 10:1 сигурен ли си, че е правилно. По добре грундирай с друг грунд и боядисай две ръце. Ама не го разреждай или по-точно следвай указанията на производителя. Ако е качествен грунда 2 ръце са достатъчни.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » вт май 18, 2010 7:43 pm

Тези петна имаше ли ги преди да грундираш? Може нещо хартията на гипскартона да е пуснала някакво оцветяване. Ако е така, то петната би трябвало още на шпакловката да се появят - все пак и тя е с вода. Но знае ли човек...

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: Проблем с боядисването на гипсокартон

Мнение от Trockenbauer » вт мар 01, 2011 3:37 am

martin306 написа:След боядисването на тавана се образуваха светли и тъмни петна. Основата то гипсокартон е шпаклована със стаен гипс, зашкурена с шкурка 220, грундирана с грунд на Оргахим-Русе/10:1/ и боядисана с латекс на Оргахим/ три ръце/ с валек с дълги влакна. От къде е възникнал проблема и как може да се коригира. Предварително благодаря на всички отговорили.
Здравей,
Твърде дълго се чудих дали да отговоря по ред причини.
Едната е твърде късния отговор,освен това отговора ми може да се възприеме отрицателно.
Но все пак ще дам своето скромно мнение.
1-во добре си шпакловал изцяло със сатен гипс/не схванах причината за №220 на шкурката,но както и да е/,добре си направил и това,че си ползвал грунд/а не само разреден с вода латекс/единствената грешка е,че си избрал Оргахим-Русе.Доста колеги с по-голям професионален опит биха ти казали същото/аз лично боядисвам от 2005г./Както казва един колега:За тия пари от тази фирма освен вода и хума не очаквай да намериш латекс в баката :D .
Предполагам,че отдавна си решил проблема така,че аз просто споделям личен опит.Проверява се дали латекса не е тръгнал да се отделя и след това нанасяш нов грунд/качествен български!!!/и боядисваш на ново.Ще ме прощава и колегата с 2-те ръце,но е в грешка.Повечето разсъждават,че щом е бял цвета занчи 2-ве ръце са достатъчни.Точно обратното,най-трудно се боядисва в бяло/зависиш от покривноста на латекса,попиваемостта на ровърхностите,мечето и дори от това дали самия ти си вманиячен на тема качество/така ръцете станаха 3-ри без да броим "контролната"ръка след грунда :wink:

Преди да късате "майсторските" си тапии,1-во ги заслужете :wink:

Отговори