Как да изолирам тавана в хола на апартамента

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
emusic
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет яну 06, 2011 6:13 pm

Как да изолирам тавана в хола на апартамента

Мнение от emusic » чет яну 06, 2011 6:22 pm

Здравейте! Имам проблем от няколко години със съседката, която живее над мен. През цялото време се оплаква, че дори и смеха, и говоренето в моя хол й пречи, прави скандали и въобще ужас. Да не говоря за телевизора ми, който почти през цялото време е на 2 volume. Искам помощ как да направя така, че когато си пускам музика и имам гости тая да не идва, да не чука, защото следващото, което ще предприема е да я утрепам.............Сърдечно ви благодаря ако има решение. И все пак да не е много скъпо....в тази криза...... :evil: :help: :evil:

Потребителски аватар
MaistorqgA
начинаещ
Мнения: 21
Регистриран: нед ное 08, 2009 1:13 pm

Мнение от MaistorqgA » съб яну 08, 2011 12:48 pm

лепиш каменна вата ,дюбели,мрежа и шпакловаш(на тавана)
"Любовта е болка" казал Заека и надупил Таралежа . .

Потребителски аватар
vyrhara
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: вт мар 30, 2010 8:25 pm

Мнение от vyrhara » съб яну 08, 2011 9:15 pm

Всяка топлоизолация 7-10 см. ще потисне шума, на тебе пък се падат 15% икономия на топлина, които иначе отиват сега без пари при нервачката.

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » пет фев 11, 2011 11:43 pm

vyrhara написа:Всяка топлоизолация 7-10 см. ще потисне шума, на тебе пък се падат 15% икономия на топлина, които иначе отиват сега без пари при нервачката.
Здравейте,
Да попитам за конденза получаващ се от някои топлоизолации или пък колегата с камената вата,дюбелите и мрежата като как си го представя,наистина има доморасли "майстори" които все още лепят гипсокартонени плоскости на таван или го коват с пирони с шайба на гредоред,но моля Ви се нека бъдем поне малко сериозни/ако не можем да бъдем професиналисти/и нека спрем с "ганьовщината"абе да ми излезне тънко каруцата ама да вози кЪт "Мерджана" на Пешо :lol: :wink:
Та сериозно към въпроса.
Всяка една таванна облицовка/дори и без каменна или полиестерна вата/за по малки разходи разбира се поради изграждането на въздушна камера ще доведе до желания ефект,като ако искате да постигнете ефект близък до този на студията за запис/не на 100% разбира се/изискайте от този който ще Ви монтира обшивката да сложи гумена подложка/не изолационна лента за профили/която е с дебелина 5-8мм м/у директните окачвачи и таванапо причина,че вибрациите/а звуковите вълни са именно вибрации/се предават чрез метала към бетона.Също така го/ги помолете да не пестят от цената за дюбели и да не ползват PVC нагел/пирон/с въртящ се щифт дюбел,а метален както се полага за окачени тавани и таванни обшивки/разликата в цената е 23ст и няма да обеднеете а "майстора/те" да забогатеят/.
Успех в начинанието.
http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/vPagesLookup/480E604E899EECE3C225713300340314?OpenDocument

Преди да късате "майсторските" си тапии,1-во ги заслужете. :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори