Моля съвет за леко освежаване на апартамент

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
mafiota
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб фев 12, 2011 12:32 pm

Моля съвет за леко освежаване на апартамент

Мнение от mafiota » съб фев 12, 2011 6:04 pm

Здравейте,
предстои ми покупка на тристаен апартамент, преди около година и половина - две е правен основен ремонт на апартамента, но аз мисля да направя освежаване на всички тавани и стените на кухнята тъй като в апартамента е пушено. Другите стаи са с тапети.
Освежаването мисля да бъде с латекс (в момента също е с такова), какво бихте ми препоръчали като марка??
И да попитам още трябва ли старият латекс по стените на кухнята преди пребоядисване да се изшкури (цветът е жълтеникав)?? и с какъв валяк е по-добре да се работи - дунапренен или от тези другите с власинките??

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: Моля съвет за леко освежаване на апартамент

Мнение от Trockenbauer » пон фев 14, 2011 1:59 am

mafiota написа:Здравейте,
предстои ми покупка на тристаен апартамент, преди около година и половина - две е правен основен ремонт на апартамента, но аз мисля да направя освежаване на всички тавани и стените на кухнята тъй като в апартамента е пушено. Другите стаи са с тапети.
Освежаването мисля да бъде с латекс (в момента също е с такова), какво бихте ми препоръчали като марка??
И да попитам още трябва ли старият латекс по стените на кухнята преди пребоядисване да се изшкури (цветът е жълтеникав)?? и с какъв валяк е по-добре да се работи - дунапренен или от тези другите с власинките??
Здравей,
Ако апартамента не е бил обитаван дълго време просто си почисти стените от прахта.След това нанеси една ръка грунд!!!/не латекс разреден с Вода!/.Грунда подобрява попиваемоста на стените и таваните/прави я равномерна и еднаква по цялата площ/,заздравява повърхноста и дава добра основа.Нанеси 1-ва ръка бяло!!! за да уеднакви стените като основа/след това цвета изпъква и е равномерен на всякъде/и после продължи с цветния латекс.За някои цветове препоръчват основата да е сива/ярко червения например/ако основата е бяла цвета след това ще бъде по светъл и ярък заради светлата основа.ако е сива ще бъде малко по тъмен/"убит"/.Има достатъчно добри български бои за да се налага да копуваш Lеvis или Relius.
Мечето е добре да бъде със средна дължина на косъма/дългия косъм е за фасадни покрития,късия и аз нямам на идеа за какво е,но не покрива добре/.
Успех в начинанието.

Преди да късате "майсторските" си тапии,1-во ги заслужете :wink:
Последна промяна от Trockenbauer на вт фев 15, 2011 1:38 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
mafiota
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб фев 12, 2011 12:32 pm

Мнение от mafiota » пон фев 14, 2011 7:50 pm

благодаря, ще го имам предвид ::-k: :wink:

Отговори