Смъкване на стара блажна боя от стени

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
luchia
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон апр 14, 2008 12:29 pm

Смъкване на стара блажна боя от стени

Мнение от luchia » пон апр 14, 2008 12:43 pm

В банята стените ми са боядисвани години наред с блажна боя.Сега ми предстои ремонт.Как най-лесно да смъкна блажната боя от стените
за да сложа плочки,а над тях да шпатловам? Моля даите съвет как да
скрия бойлера в банята така че да мога да го ползвам и като ниша в която да прибирам прахове,четки и др. Освен това ако се развали бойлера да имам лесен достъп до него. Благодаря

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » пон апр 14, 2008 7:21 pm

Наслоена стара боя можеш да смъкнеш като я нагряваш с пистолет за горещ въздух или малка газова горелка.Лично аз съм пробвал и 2-та начина,но съм по-доволен от втория!Имах едно малко газово примусче и с него нагрявах,а щом стане на мехури-веднага с шпаклата остъргвам.Става лесно и удобно!

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » пон апр 14, 2008 7:34 pm

За втората част от въпроса ти ми идват на ум няколко варианта,но не знам дали бойлерът ти е в ъгъла на банята или по средата на стената!Ако е в ъгъла, конструкцията ще е от две страни(ъглова),или ако е по средата-П-образна(от 3 страни)!Тя може да е от профили и влагоустойчив гипскартон,а под бойлера по твой избор може да има рафтчета.Може ,също така да се направи и от леки(40 мм.) алуминиеви профили!С вратички на горна и долна част(за бойлера и мястото под него).Долната част също може да има рафтчета и да се затваря с вратичката!

Отговори