Приобщаване на тераса от тухли-итонг или тухла за надстройка

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
Димитрова
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб фев 11, 2012 11:31 pm

Приобщаване на тераса от тухли-итонг или тухла за надстройка

Мнение от Димитрова » съб фев 11, 2012 11:49 pm

Здравейте, имам питане, за което отговор не намерих досега. Налага се да приобщавам две тераси към съществуващите стаи и по този начин да ги разширя. Едната тераса, която ще се приобщава е към кухнята и е със северно изложение. Апартамента е на първи етаж и не е изолиран нито с външна, нито с вътрешна изолация, пода и тавана също не са изолирани. Втората тераса е с южно изложение.
Чух и прочетох много мнения, но за мен проблема е сериозен. В единия случай се казва, че за тухлата се иска външна изолация, а за итонга - не. Е как би следвало да се получи - разполовена по хоризонтал тераса ли? половината с изолация, а другата не? Хайде за пода и тавана вече разбрах. Разбрах и че колоните - както им викате термомостове, и тях трябва да ги изолирам. Като ще сменям и дограмата - ще се избира качество - все пак това са неща, които не се правят всеки ден. Но това важи с пълна сила и за надстройката на съществуващия перваз на терасата, висок над 1 метър - с какво да се направи и как ще се изолира и необходимо ли е? На мен зимата все си ми е студено. Проектанта на преустройството на апартамента ми каза, че мога да залепя итонг и тухла на определени места, защото ако сложа само тухла - ще натоваря конструкцията. Вече съвсем съм объркана и наистина моля за помощ. Предлагам даже и предаване да се направи - защото много хора са като мен - до половината терасите им са с тухли и се чудят как без да натоварят конструкцията, да затворят балкона. И как и докъде да го изолират! Сложно ми е, а не искам някой пишман майстор да ми влезе и да прецака всичко. Моля за помощ! :help:


Потребителски аватар
Димитрова
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб фев 11, 2012 11:31 pm

Приобщаване на тераса от тухли-итонг или тухла за надстройка

Мнение от Димитрова » нед фев 12, 2012 8:09 pm

Това съм го изгледала много пъти, но така и не видях в него как ще изолират стената под прозореца, която в моя случай е тухла! Ще се съвместяват ли видовете изолация?

Отговори