Пакетоповдигащи плочи (ППЧ)

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
Занков
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон юни 17, 2013 12:30 pm

Пакетоповдигащи плочи (ППЧ)

Мнение от Занков » пон юни 17, 2013 12:40 pm

Имам един конструктивен, или по-скоро деконструктивен въпрос. Закупих си апартамент в сграда от 1985 година изградена на принципа Пакетоповдигащи плочи (ППЧ). Апартаментът е 5-стаен. Искам да премахна една от стените. Доколкото разбрах методиката на строене на тези сгради е следната: Предварително се изливат стоманобетонни плочи, които се издигат и се поставят на стоманобетонни колони. Стените се правят в последствие от тухли. От тук стигам до извода че тези стени не би трябвало да е проблем да се преустроят. Другото което разбрах е че фасадата е панелена. Искам да разбера дали съм прав в това , което написах и мога ли да имам проблем със стената. Благодаря предварително [/b]

Потребителски аватар
gogitko
начинаещ
Мнения: 45
Регистриран: пет юли 19, 2013 3:55 pm

Мнение от gogitko » нед сеп 01, 2013 11:29 pm

Мисля че няма да имаш проблем, но все пак се поинтересувай и за други мнения или разпитай някой в блока правил ли го е.

Потребителски аватар
gogitko
начинаещ
Мнения: 45
Регистриран: пет юли 19, 2013 3:55 pm

Мнение от gogitko » нед сеп 01, 2013 11:30 pm

Поне аз познавам хора които са разместили всички вътрешни стени.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пон сеп 02, 2013 7:34 pm

Въпреки, че много хора са махнали стени, провери конструкцията на сградата. Ако наистина стените не са носещи, няма проблем да ги местиш.

Отговори