въпрос за тавана в банята

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
caiiio
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон юни 02, 2008 5:57 pm

въпрос за тавана в банята

Мнение от caiiio » пон юни 02, 2008 6:03 pm

Може ли да ми дадете някакви предложения за това какво покритие да поставя на тавана в банята си? Мястото е ограничено и няма възможност за окачен таван или гипсокартон. В момента ми предлагат като варианти минерална мазилка или някакво дошпакловане и боядисване с латекс за баня. Има ли други варианти? Ако не, кой от тези два е по-подходящ?

Потребителски аватар
Extream_Zone
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон юни 02, 2008 6:38 pm

Мнение от Extream_Zone » пон юни 02, 2008 6:43 pm

Има специален латекс който е за влажни помещения като бани кухни и т.н.общо взето места в които има влага и изпарения.Този латекс съдържа съставка която не позволява латекса да мухляса или да се размие.Хубаво е преди да се нанесе стените да са обработени и гладки.Попринцип се продава чисто бял,но може да се тонира с различни колоранти или тониращи пасти.

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » вт юни 03, 2008 7:26 am

На тавана на моята баня съм залепил декоративни плоскости от стереопор. Продават се на всякъде и във всякакви разцветки и релефи. Тънки са няколко милиметра и се лепят лесно. Цената също е добра. До сега не съм имал кондез или мухъл, но тавана ми е измазан с вар и съм ги залепил направо върху нея.

Отговори