Крив таван

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
arlekin
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед май 17, 2020 11:57 am

Крив таван

Мнение от arlekin » нед май 17, 2020 12:08 pm

Здравейте,моля за помощ! Предстой вътрешен ремонт на къща с ужасно криви тавани който в момента са на варова мазилка, кривините са в от порчдака на 2-3см на места достигащи до 4-5см!! Идея с каква мазилка мога да го изправя? варова или гипсова? гипскатрона за момента се избягва.. поздрави :beerchug:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Крив таван

Мнение от tmilanov » пон май 18, 2020 1:54 pm

При разлика в кривините2 - до 4- 5 см, мисля, че ще е по-добре да го измажете с варов разтвор, но в този разтвор трябва да допълните и по малко цимент за якост. На една кофа варов разтвор слагайте по една мистрия цимент. И макар, че избягвате монтажа на гипс картон, мисля, че варианта с монтаж на гипс картон върху конструкция от профили ще е най-лесно и най-бързо, но ... въпрос на вкус и желание.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
arlekin
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед май 17, 2020 11:57 am

Re: Крив таван

Мнение от arlekin » пон май 18, 2020 8:09 pm

Съгласен съм че ще най бързо и лесно, но смятам че нямам нужната височина в момента е около 2,40 след монтаж на конструкция с гипс картон ще падна още надолу, за това и се избягваз а момента!! mp75 удачен вариант ли е за изравняване?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Крив таван

Мнение от tmilanov » вт май 19, 2020 8:34 pm

mp75?! Нямам представа. При неравности от 4 - 5 см едва ли ще е голяма загубата, защото предполагам, че освен с кривини, таванът е и вероятно много крив и няма нужната нивелация. За да го изравните и под нивелир ще трябва да "опънете" т. нар. майки и след това да запълвате между майките. Ако мислите, че това е по-удачния вариант относно измазването и, че ще успеете да се справите - действайте! Рискът, отговорността и трудоемкостта са Ваши.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори