Как да различим къща на бетонна плоча от гредоред?

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
vardolova
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет юли 10, 2020 4:53 pm

Как да различим къща на бетонна плоча от гредоред?

Мнение от vardolova » пет юли 10, 2020 5:16 pm

Здравейте, колкото и глупаво да звучи въпросът ми, искам да знам "Как да различим къща с бетонна плоча от гредоред"?
Сега да обясня по същество, защо е този въпрос?
Намерихме си къща в града, и искаме да я купим, но къщата е 62 г.,всъщност продава се само 2ри етаж, брокерката твърди, че собствениците са и казали, че къщата е плоча, но когато слязохме в подземието(мази, механа) всички тавани са облечени с шперплат, и минава една голяма греда през средата, това е на всички помещения.Нагоре се качваме по бетонни стълби и всъщност влизаме вече във етажа който искаме да обитаваме, той е с каратаван, а пода е дюшеме, тя твърди че под дюшемето има плоча, но според нас къщата си е гредоред, много ще се радвам ако някой помогне със съвети? Ще прикача снимки, на първата се вижда механата която е подземен етаж с гредите.
Screenshot_20200710_171158_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20200710_171208_com.android.chrome.jpg

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Как да различим къща на бетонна плоча от гредоред?

Мнение от tmilanov » съб юли 11, 2020 12:31 am

По принцип рядкост е да има една единствена греда по средата на мазето и да е бетонен трегер (носач). По-вероятно е да е носеща дървена греда. За да се убедите дали пода е бетонен ще трябва да влезнете на долния етаж и да видите тавана какъв е, дали е мазилка върху плоча или тук, там да са просветнали летвите от каратаван. Не се учудвайте и не се "хващайте на въдицата", че щом стълбището е с бетонни стъпала, значи плочата е от бетон. Ако къщата отвън не е измазана, а е на "голи тухли" би трябвало да се вижда отвсякъде бетонната плоча, защото втория етаж се започва с тухли от бетонната плоча нагоре. Ако къщата е "опакована" отвсякъде ще Ви е трудно да разберете дали има бетонна плоча и колони докато не Ви позволят някъде малко да "разчовъркате" за да се убедите в рекламните приказки. Обикновено дюшеме се кове върху дървен под (гредоред), но не рядко особено в такива стари къщи да се полага и върху бетонна плоча, което няма как да разберете докато не подействате на принципа на трънския майстор Митре - "Око да види, ръка да пипне". Един деликатен начин за Вас да разберете дали е гредоред или бетонна плоча е като се "заиграете" или разтанцувате на горния етаж и ако къщата започне да се люлее, значи е гредоред, а бетонната плоча е само мечта.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
vardolova
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет юли 10, 2020 4:53 pm

Re: Как да различим къща на бетонна плоча от гредоред?

Мнение от vardolova » съб юли 11, 2020 3:45 pm

Благодаря Ви за отговора!
За съжаление отвън къщата е измазана, няма как да разберем, но на мен ми е достатъчно видяното, че през тавана на механата и мазите минава по една греда в средата, трябва да идем при съседката на първия етаж и да погледнем таваните й, иначе тя стъпва върху тези греди на механата, надали само нейният етаж е гредоред, а пък тези на втория са били богопомазани с плоча... :D Имаме къща на село тя също е с такива греди, та не вярвам да ме лъже окото, лошото е че някой ще бъде измамен с цената, защото продават къщата не на цената на гредоред, а на плоча, иначе в документите никъде не пишело, какъв късмет за продавача :D
Още веднъж благодаря, за изчерпателния отговор! :)

Отговори