Лека повреда на стена от гипсокартон

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
GTD
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет яну 03, 2014 2:06 am

Лека повреда на стена от гипсокартон

Мнение от GTD » ср юни 15, 2022 10:16 pm

Здравейте. Надявам се, че форума е активен? Имам повреда на стена от гипсокартон, лека вдлъбнатина не повече от 5мм в най-дълбоката си част и 2 пукнатини отгоре и отляво, всичко това на около 10х10см площ. Така изглеждаше на 1-та снимка. Стената иглежда е покрита с бял тапет и леко поддава при натиск където е повредата.

Получих доста съвети, най-вече за шпакловка или гипсово лепило, гипс и т.н., а ако няма да изравнявам вдлъбнатината с акрилен силикон. Реших да се спра на последния вариант. Третирах с еластопластичен акрилен мастик, който уж пише, че е бял, но изглежда доста сив. преди това поразширих пукнатините в картона и там където поддаваше горе се отвори по-голяма дупка, която запълних с акрилния уплътнител. Резултата - снимка 2. Посъветваха ме пак да го шпакловам и изшкуркам преди боядисване, после пък щял тапета да се намокри и разлепи и да си личи боядисаното. Аз вече не знам какво да правя. Кой е най-удачния вариант? Шпакловка(готова или на прах), гипс, гипсово лепило? Или да лепна бял тапет отгоре? Ще си личи ли, че са 2 пласта тапет или сивеещия акрилен уплътнител?
IMG_20220606_1435321.jpg
1655152775229-min.jpg

Отговори