Проблем с таван на остъклена тераса

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
mobkiller
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет юли 31, 2008 5:15 pm

Проблем с таван на остъклена тераса

Мнение от mobkiller » пон авг 04, 2008 11:05 pm

Проблема е че се намирам на предпоследния етаж и съседа над мен не му е закрита терасата и при по силен дъжд се навлажнява тавана и част от стените.Какво да направя за да остраня този проблем ? ПОМОГНЕТЕ

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » вт авг 05, 2008 10:11 am

Проблемът трябва да се реши "отгоре". Съседът ти трябва да си оправи хидроизолацията на терасата. Явно при дъжд се просмуква вода покрай стената. Той сигурно няма да се съгласи, но това е все едно да ти наводни хола. Така че е длъжен да си я оправи.
А иначе трябва хидроизолационен разтвор, лента и пак разтвор преди да се залепят плочки или каквато е там настилката.
Успех!

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » вт авг 05, 2008 1:38 pm

Прав е колегата, че проблема трябва да се реши отгоре. И тъй като съседа няма да се съгласи да си я оправи, ще трябва по стар български обичай ти да му я оправиш, за да си решиш проблема. Освен всичко останало гледай да има и добро отводняване. Успех ти желая!

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » вт авг 05, 2008 1:39 pm

Прав е колегата, че проблема трябва да се реши отгоре. И тъй като съседа няма да се съгласи да си я оправи, ще трябва по стар български обичай ти да му я оправиш, за да си решиш проблема. Освен всичко останало гледай да има и добро отводняване. Успех ти желая!

Потребителски аватар
aladin
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет юни 12, 2009 12:46 pm

Мнение от aladin » пет юни 12, 2009 12:49 pm

А начин да ги задължа да си го оправят?
Или някаква застраховка покрива ли го ?


-------------------------------------------------
http://www.elbi.info

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет юни 12, 2009 1:20 pm

Може би ако имаш одобрен проект от Общината, което се съмнявам че имаш, че твойта тераса вече не е открита тераса а закрита площ за обитаване, можеш да го задължиш да ти направи ремонт. Както ако съседът отгоре наводни например хола ти, то той е длъжен да ти направи ремонт.

Потребителски аватар
aladin
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет юни 12, 2009 12:46 pm

Мнение от aladin » пет юни 19, 2009 1:51 pm

Не се изразих правилно.
Терасата ми е остъклена ,но имам дограма и на хола.
Мен ми се мокри стената на хола,както и тавана в ъгъла.

Към кой трябва да се обърна?

Освен това имам външен простор,а бабата си хвърля боклуците и мете терасата върху прострените дрехи на бебето,въпреки че простора е 2метра,а нейната тераса е 9 метра.Предупреждения не помагат.

Какво трябва да направя според Вас?

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет юни 19, 2009 7:13 pm

Сега е топло времете.Боядисваш терасата.Правиш застраховка на апартамента и като стане теч се обаждаш на за застрахователите да ти покрият щетите.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
KIBRIT
начинаещ
Мнения: 32
Регистриран: пет дек 14, 2007 11:11 am

Мнение от KIBRIT » нед юни 21, 2009 12:30 pm

rumen_iankov написа:Сега е топло времете.Боядисваш терасата.Правиш застраховка на апартамента и като стане теч се обаждаш на за застрахователите да ти покрият щетите.
Това е изхода и според мене !
БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Εγώ είμαι αστυνομικός !

Отговори