Гипскартон върху летви

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Гипскартон върху летви

Мнение от paveto » пон дек 15, 2008 1:52 pm

Преди време от познат дочух, че имало специялни летви които се ползват за закрепване на гипскартон вместу профили (при предстенни обшивки) . Излизало по ефтино от колкото с профили ... някой нещо да знае по въпроса ?

Потребителски аватар
desivaleva
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет фев 19, 2009 11:29 am

летви-гипсокартон

Мнение от desivaleva » чет фев 19, 2009 12:27 pm

:mhihi: Не се занасяй с тази измислица ако искаш качество си го направи с профили не е толкова голямо оскъпяването а и дървото гние много по-бързо да не говорим за дървоядите които ще ти скърцат по цяла нощ :lol: :lol: Решавай

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » пет фев 20, 2009 11:55 am

Не се занасям не съм тръгнал нищо да правя просто ме интересува дали съществува нещо подобно защото едва ли не ме убеждаваха, че американците строяли с летви а не с метални профили ::-k: .

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет фев 20, 2009 7:31 pm

Ти американците не ги гледай. Те целите си къщи строят с дърво.

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » пон фев 23, 2009 12:35 pm

Праскайте ключа - няма смисъл.

Потребителски аватар
ivalin
начинаещ
Мнения: 24
Регистриран: пон ное 24, 2008 10:49 pm

Re: летви-гипсокартон

Мнение от ivalin » пет мар 06, 2009 9:24 pm

desivaleva написа::mhihi: Не се занасяй с тази измислица ако искаш качество си го направи с профили не е толкова голямо оскъпяването а и дървото гние много по-бързо да не говорим за дървоядите които ще ти скърцат по цяла нощ :lol: :lol: Решавай
Виж колега имаш право да питаш и още повече да искаш нестандартни решения и най-вече тука му е мястото. Това никак не е лошо с дървени летви и, ако са ти без пари или на тънка лайсна, какво лошо още повече, че дървото ще ти служи за топлоизолация, а не като термомост при металните конструкции?! Само гледай какъв ще ти е размера на дебелината на летвата, т.е., ако слагаш изолация се съобразяваш с неината дебилина. Какво им се ядосваш на другите?! Те да си пишат за червеи и тем подобни. Аз лично съм живял в къща цели 10 г., която беше от гипскартонени панели на дървена зглобка и никакви проблеми. :wink: :[-X: :\:D/:

Отговори