Дайте мнение за течния тапет!

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
janasb
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср дек 24, 2008 7:21 pm

Дайте мнение за течния тапет!

Мнение от janasb » съб яну 03, 2009 1:37 pm

Пуснах тази тема в Декорации, ама ще я пусна и тук. Може ли някой да ми каже ползвал ли е течен тапет и дали е доволен. И всичко хубаво през Новата Година на обитателите на сайта!
edna jena ochakva saveti ot chitavi majstori

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » съб яну 03, 2009 5:09 pm

Сигурно могат да се получат се ефекти решения. Аз не съм полагал такъв тапет. Но си задавам въпроса - как се отстранява от стената след като решиш, че вече е време за ремонт ::-k: Прилича ми на интериорната японска мазилка, която се сваля с голям зор.

Потребителски аватар
janasb
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср дек 24, 2008 7:21 pm

пак за течния тапет

Мнение от janasb » пон яну 12, 2009 9:34 am

Luna написа:Сигурно могат да се получат се ефекти решения. Аз не съм полагал такъв тапет. Но си задавам въпроса - как се отстранява от стената след като решиш, че вече е време за ремонт ::-k: Прилича ми на интериорната японска мазилка, която се сваля с голям зор.
Производителите казват, че за да се свали тапета не се искат много усилия, стената се маже с вода и се изчаква да набъбне, след което се отлепя лесно.
Иначе благодаря за мнението.
edna jena ochakva saveti ot chitavi majstori

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » пон яну 12, 2009 10:46 am

До колкото знам може да скрие малките неравности по стените.
Ето и малко техническа информация, може да ти е от полза :).
http://www.minimaxbg.eu/%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD_%D1%82%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D1%82/

Потребителски аватар
desivaleva
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет фев 19, 2009 11:29 am

течен тапет

Мнение от desivaleva » чет фев 19, 2009 12:18 pm

Течния тапет е досущ като японската мазилка ефектно е скрива неравностите, НО АКО ИМАШ НАМЕРЕНИЕ ЕДИН ДЕН ДА ГО СВАЛЯШ по-добре го нанасяй върху шпакловка защото първо ще изхарчиш по-малко материал за 1м2 и второ като решиш да го сваляш ако е върху варо-циметнова мазилка почти няма да можеш да го свалиш а това което успееш да свалиш ще е пълно с камъчета и няма да можеш да го нанесеш повторно. А ако е върху шпакловка ще го свалиш лесно като го напръскаш с пулвелизатор няколко пъти за да омекне, а и после можеш да си ги нанесеш наново тапетите. УСПЕХ :\:D/: :\:D/:

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » чет фев 19, 2009 7:39 pm

Здравейте!Колежке desivaleva да ви попитам вие кога за последно сте полагали "течен тапет върху шпакловка ?За едно сте права че е досущ като японската мазилка но..... само толкова ! знаете ли как се приготвя за повторно полагане ?Течният тапет се полага много по трудно на гладки стени отколко на варо циментови !Спестява именно пари за шпакловка (материали и труд) а те не са никак малко !!!! Течният тапет може да заравнява леки неравности както са написали по горе но той има и други предимства !Сваля се с вода и шпакла измива се,слага се пакет лепило и е готов за повторна работа ! И накрая - няма да има нито пясък нито чакъл и т.н защото той пада при измиването с вода -успех

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет фев 20, 2009 8:50 am

Като си говорим за спестяване на шпакловка, може да се направи и със стъклофазерни тапети - много са модерни напоследък - лепиш с подходящото лепило, после боядисваш в желания цвят. Естесвено е по-скъпичко от обикновенните тапети, но затова пък си имат разлино структуриране и може да се получи добър ефект. Перфектни са за панелните жилища :D

Потребителски аватар
desivaleva
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет фев 19, 2009 11:29 am

течен тапет

Мнение от desivaleva » пет фев 20, 2009 3:43 pm

Да и шпакла не съм го написала за което се извинявам. Но естествено няма да ги чакаме сами да паднат.Точно защото съм сваляла течен тапет и от двата вида повърхности си дадох мнението много добре знам как се полага повторно но "НЕ ПИТАЙ СТАРИЛО А ПИТАЙ ПАТИЛО" знаете ли каква чернилка пада като започнете да го буквално перете? От варо-циментовата мазилка паднаха камъчета и се наложи да го изхвърля защото не ми се чоплеше, а от шпакловката го свалих първо по-лесно, второ го изпрах в един голям леген прецедих водата оставих го да изсъхне взех си сухо лепило за тапети обърках го наново получи се консистенцията в първичен вид. залях го с хлатка вода оставих да се разкисне лепилото до получаване на гъста каша и го нанесох отново на стените!!!!!! И това дето го пише с банарка става много трудно по- лесно се нанася като шпакловка. Това го знам от практика. И НИКЪДЕ НЕ СЪМ СПОМЕНАЛА ЧАКЪЛ ИЛИ ФИЛЦ ГОВОРЯ ЗА МАЛКИ КАМЪЧЕТА КОИТО АКО ОСТАНАТ В СМЕСТА ПОСЛЕ НАДУВАТ И Е ГРОЗНО!!! :[-X: :[-X:

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » съб фев 21, 2009 3:15 am

Здравейте !Това за чакъла и пясъка сам го написъл нарочно и както виждам от отговора ви не сам сгрешил !Това че на вас не ви се е "чоплело "не означава че другите трябва да плащат за материали и майстор за да могат после много лесно да свалят течния тапет !Според мен когато изкаш да спестиш пари се налага и малко да си поиграеш !Все пок го правиш за себе си - нали !!!!!!

Потребителски аватар
minimaxbg
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср апр 15, 2009 2:38 am

Мнение от minimaxbg » ср апр 15, 2009 2:51 am

Поради пголямият интерес към нашият продукт и някои не адекватни мнения и отговори се налага да се дадат някои объяснение на уважаемата публика!
Относно какво представлява "Течният Тапет"- има някои общи неща с т.н. японска мазилка, те са много малко-а именно-полагасе със маламашка и до тук!
-"Течният Тапет" се отличава много силно от т.н. познати неща -
прави се от ЕКОЛОГИЧЕСКИ ЧИСТИ МАТЕРИАЛИ - целулоза
- Създава конфортна среда на обитаване-като служи за топло изолация, шумо изолация, антистатичен и не поема прах, не поема миризми, пожаробезопасен.....дава възможност на стените Ви да дишат!
- Лесно се нанася, което е показано на сайта, както лесно се сваля, за разлика от т.н. японска мазилка!
-При локална повреда Ви можете лесно да го ремонтирате, като няма да имате следи от интервенция и шевове....
Относно грешните коментари за свалянето - определено човекът, който ги е писал не е запознат с нашият материал.

Потребителски аватар
aninka22
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср ное 18, 2009 7:36 pm

Мнение от aninka22 » ср ное 18, 2009 7:45 pm

здавеите на всички от форума днес за парви патвидях ме течен тапет и искам да разбера малко повече за него до колкото разбирам не е толкова трудно за нанасяне и за сваляне само нещо не схванах тои може ли да се ползва повторно ако може даите някои саит да видя снимки на готови стени и дали може да се нанесе на камината дали издаржа на температура дали в комбинация сас камак би изглеждало добре

Потребителски аватар
tanita
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед фев 14, 2010 3:51 pm

Мнение от tanita » нед фев 14, 2010 3:59 pm

iskam da popitam dali ima video,za tova kak se polaga te4niq tapet,makaqr i malak materiql

Потребителски аватар
janasb
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср дек 24, 2008 7:21 pm

цена течен тапет

Мнение от janasb » нед юли 25, 2010 11:47 am

Хора, много се бях запалила по този течен тапет. Пуснах темата, но сега като проучих какви са цените тотално се отказвам. В Бургас ми предложиха такива бобастични цени, че забравям на момента за всичките предимства на този нов продукт.
edna jena ochakva saveti ot chitavi majstori

Потребителски аватар
kalpataro
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт сеп 18, 2012 6:18 pm

пълен шит

Мнение от kalpataro » вт сеп 18, 2012 6:33 pm

Понеже и аз преди да се прецакам рових за мнения в нета, но не намерих кой знае какво. Е сега вече мога да предупредя хората с каква глупост се захващат. Супер трудно се полага, влачи се по стената като оставя дупки, лепи се по маламашката, изобщо не може да се направи равна и хубава повърхност. Така че твърдението, че и неспециалист може да го нанесе е мижи да те лажем. 10 квадрата двама човека утрепахме ден и половина и стана ужасно. Да не говорим колко много време изисква : първо трябва да се грундира с някъв пясъко-подобен грунд , който се рони навсякъде, да съхне 24 часа, самата смес от накъсана хартия и тапетно лепило (каквото всъщност е течния тапет) също поне 24 часа трябва да кисне, а да не говорим, че вече трети ден изобщо не е изсъхнало по стените и само да се допреш някъде се оголва. Друг минус е че една кутия струва към 12 лева и едва едва покрива 2 квадрата и то ако си супер спец и правиш тънък слой, което поне на мен ми се стори невъзможно. В общи линии изчегъртвам цялото това лайно и си слагам истинска декоративна мазилка, ето отново доказателство, че евтиното ти излиза двойно!

Потребителски аватар
МАМ
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт окт 09, 2012 12:51 pm

Мнение от МАМ » вт окт 09, 2012 1:02 pm

Регистрирах се във форума за да предоставя своя опит на всички, които са решили да се захванат с течния тапет.
Цялата ми къща е измазана с тези тапети.
Работи се сравнително лесно с него и действително, ако не си с две леви ръце всеки може да се справи.
Следвайте инструкциите за употреба и няма да сбъркате при полагането му.
Не е вярно обаче, че не си променя цвета, както се опитват да ви убедят в сайта. Аз съм с камина и понеже целулозата е дърво или обратното, стените ми се опушиха, защото съм с камина. Ако това не ви притеснява смело грабвайте маламашката и действайте.
Аз минах на този вариант защото не ми се даваха допълнително пари за шпакловка и латекси, тапети и други.
Повърхността на тапета е леко грапава, но и ако това не ви притеснява, действайте.
Измазал съм си сам около 100 м2 стени. Отначало започнах с много малко количество, като накрая забърквах по 6-7 кутии от тапета на веднъж. Не го нанасяйте на много дебел слой, защото след време ще се отлепи от стената. Това се получи при мен около единия прозорец.
С тапета се работи малко по-трудно, когато се оформят външни ръбове. Там е малко по бавно но му се хваща чалъма.
Преди да нанеса тапета минах стените с грунд за заздравяване на основата.
Желая на всички успех.

Отговори