Как се оправят пукнатини в гипскартон

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
addrak
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед дек 02, 2007 4:17 pm

Как се оправят пукнатини в гипскартон

Мнение от addrak » нед дек 02, 2007 4:20 pm

Как се оправят пукнатини в гипскартон?
Последна промяна от addrak на пет ное 27, 2009 1:33 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » нед дек 02, 2007 10:11 pm

Доста трудно
Трябва да се изкара от пукнатината матеиала
Да се сложи лента,да се шпаклова и изшкури и след това да се боядиса
Определено не е лесно но така става когато не се спазват нормите

Потребителски аватар
Лъчезар
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: нед дек 16, 2007 8:14 pm

Мнение от Лъчезар » нед дек 16, 2007 8:24 pm

два пъти ги връщам майсторите да си оправят пукнатините и все ме кръщават, че било нормално. Вече година и все още не съм боядисал и обзавел, но все пак скоро :roll: мисля да го направя и се питам ще продължават ли да се пукат. Кои норми/правила не са спазени, тъй като всичко друго ми харесва.

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » пон дек 17, 2007 9:05 am

Няма значение колко пъти ще ги връщаш
За да намериш обаче компетентно решение опиши подробно какъв е случая или покажи със снимки
Ако е нова къща и сляга е едно
Ако е стара къща на гредоред и е прекалено паянтова че да и влияият вибрации като външен фактор
Ако е панелка и не са си свършили добре работата шпакловали са надебело без лента и не са ползвали силикон
Все такива неща който ние няма как да знаем ако не ги кажеш ти
Иначе те така ще ти кажат
Тяхната идея в случая е предполагам да свършат колкото се може по малко работа за парите който са взели

Потребителски аватар
Лъчезар
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: нед дек 16, 2007 8:14 pm

Мнение от Лъчезар » пон дек 17, 2007 11:26 am

Не са фрапиращи пукнатини, но не е приятно да ги има. Връщам ги защото се появяват и на други места. Мисля че запълваха пукнатината с някаква влакнеста паста в малка кутийка от около 300гр. Грубите пукнатини са м/у тавана и стената, където изрично говорихме/та дори предложиха/ и сложиха акрилен силикон, но уви, точно покрай силикона възникнаха.
16етажен блок, строен 70-те, пълзящ кофраж. Добре е трамбовано преди строежа, двойни стени и земетръсни шайби поради силното земетресение през 77г. и завишените критерии за сеизмична устойчивост, съответно е променен и първоначалния проект. Топлофициран, под 10градуса температурата не пада. Влажност-незнам, ако е важно мога да я замеря. Има слягане и то си нормално, но за три месеца, колко да бъде.
В момента фугите са запълнени и пришкурени, но скоро смятам да боядисвам и ако някой можеше да ми каже причината за възникването им, за да я отстраня/ако е възможно/ докато е време.
Основния ми въпрос е, по-принцип нормално ли е да възникват пукнатини и съответно, какви са причините?

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » пон дек 17, 2007 11:36 am

При тва описание не знам какво да ти кажа
Освен да отдадеш вината ка картонаджиите друго не се сещам за сега
Но тъй като има и други в този сайт нека и те изкажат мнение

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » вт дек 18, 2007 7:55 pm

След като прочетох няколко пъти проблема си мисля ,че става въпрос за следното:Появяват се покнатини на няколко мм. под тавана на стената.По-точно в края на акрилния силикон.Според мен е оставена голяма фуга м/у тавана и стената ,която е запълнена само с шпакловка.Нужно е стената или тавана според зависи къде се пука ,да бъде почистена от всякъкви акрилни силикони и влакнести китове.След почистването на ъглите идеалния вариянт е поставяне на хартиена лента за вътрешни ъгли и шпакловането и с uniflot примерно.А може и да се постави глазфазерна лента от страната на пукнатината и също да бъде шпаклована.Това несъмнено ще реши вашия проблем :wink:

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » ср дек 19, 2007 9:10 am

При условие че не сме видели за какво става въпрос няма как да кажем конкретно
Нека автора качи снимки и тогава ще го мислим

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » ср дек 19, 2007 10:50 am

Грубите пукнатини са м/у тавана и стената, където изрично говорихме/та дори предложиха/ и сложиха акрилен силикон, но уви, точно покрай силикона възникнаха.

Колега аз мисля ,че тези редове обесняват недвусмислено къде е проблема.Пука се под силикона.

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » ср дек 19, 2007 9:18 pm

АНИВАЛ написа:Грубите пукнатини са м/у тавана и стената, където изрично говорихме/та дори предложиха/ и сложиха акрилен силикон, но уви, точно покрай силикона възникнаха.

Колега аз мисля ,че тези редове обесняват недвусмислено къде е проблема.Пука се под силикона.
Аз те разбирам прекрасно
Помолих за снимки за да не обвиним на вятър хората който са работили но ...............

Потребителски аватар
Лъчезар
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: нед дек 16, 2007 8:14 pm

Мнение от Лъчезар » ср дек 19, 2007 9:33 pm

profistroi написа:При условие че не сме видели за какво става въпрос няма как да кажем конкретно
Нека автора качи снимки и тогава ще го мислим
за това съм виновен, но все пак ми трябва малко по-качествен апарат за да заснема пукнатините/които както предупредих, че в момента са почти заличени след второто им идване/. Намерих апарат, скоро ще кача снимки.
АНИВАЛ, благодаря за съветите, но ми се струват прекалено трудоемки за моментното състояние на пукнатините.
Малко нагло се намесих в темата на автора, но явно му помагаме по някакъв начин, ако ли не нека ме извини.
Намесих се в темата за да си изясня, нормално ли е по принцип да се появяват пукнатини/което твърдят майсторите ми/ и ако да каква е причината.

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » чет дек 20, 2007 11:46 am

Лъчезаре,след като боядисаш помещенията и ги преведеш в експлоатация ,със сигурност ще се появяват тепърва покнатините.Ти или трябва да си непокист и въобще да не забелязваш покнатините,или ще се проклинаш ,че си си сложил гипсокартон и си си спестил двудневната трудоемка работа.Извинявам се ако мненията са ми натрапчиви,но за всичките ми години в бранша съм се нагледал на всякакви идиотщини от страна на инвеститори и монтажници.Личното ми желание е да ги виждам все по-рядко.И когато заговоря с потенциялен клиент за гипсокартон да не ми се налага да одговарям на въпроси от сорта"ама тоя картон много се пука по ъглите и е много неприятно,неможе ли с нещо друго да облечем стените и таваните"

Потребителски аватар
Лъчезар
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: нед дек 16, 2007 8:14 pm

Мнение от Лъчезар » пет дек 21, 2007 11:03 pm

ето и снимките, които обещах.
http://mail.dir.bg/~l78/100_2522.JPG
http://mail.dir.bg/~l78/100_2523.JPG
http://mail.dir.bg/~l78/100_2525.JPG
Само дето забравих да сложа линийка за да се съпостави размера, но както и да е, пукнатината е около милиметър.

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » ср яну 09, 2008 12:41 pm

Лъчезаре след като видях снимките мисля ,че бях прав по-рано в предишните си отговори.

Потребителски аватар
живко
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: чет мар 27, 2008 2:47 pm

Мнение от живко » чет мар 27, 2008 7:52 pm

закари майстор да види на място.да провери метелната консрукция и прешпаклова вътрешните ъгли

Отговори