Гипсокартон - "за" или "против"?!

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
svetli4ka
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед дек 16, 2007 2:47 pm

Гипсокартон - "за" или "против"?!

Мнение от svetli4ka » вт фев 05, 2008 5:54 pm

Здравейте!
Предстои ни обзавеждане на нов апартамент - ново строителство и в момента имам следното спешно питане:
Трябва ли и има ли нужда според вас, да се сложи изолация от гипсокартон на тавана, при положение, че сме на последния етаж, над нас има мансарда, която донякъде се покрива, но не изцяло с апартамента, и на последната плоча над нас би трябвало да има изолация от фибран. Целият блок има и външна изолация от фибран. В тази връзка да попитам - вярно ли е, че гипскартона в другите страни вече се отрича като технология и никой не го употребява, защото мъжа ми чул нещо такова.... А защо се колебаем дали или - едното ми притеснение е мухъла - ПВЦ дограма и пресни строителни работи - в момента влажността вътре е над 80%, та дали гипсокартона би решил проблема, или да слагаме термошилд, или всъщност няма нужда от нищо. И другата ми мъка е , че искам да преместя мястото на осветителното тяло на тавана в дневната, но не знам как да стане без гипскартон, защото кабелите минавали в плочата, а шпакловката на тавана била много тънка, за да ги скрие! Давайте идеи!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » ср фев 06, 2008 8:28 am

Здрасти
Ако си решила може да си го направиш с вата и картон.
Това че има или няма нещо над теб не е кой знае какъв критерии в случая.Ако наистина не може да се вкопае кабел в плочата за да изместиш тялото освен с картон кабела,можеш да прикриш и с тънка изолация,само за да не копаеш и да не стои грозно но моя съвет е да не е много тънка за да ти е по лесно като работа
Това че някъде отричат технологията не е вярно.
Когато е измисляна като цяло например немеца е измислил цялата гама едно след друго до боята,а не частично така че ако някой се отрича от цялостно решение на добра цена то поне на мен ми звучи супер несериозно.
Идеи за влажноста и смяната на дограмата по този повод можеш да споделиш или получиш от тук:
http://www.hygrooptima.com/

Потребителски аватар
svetli4ka
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед дек 16, 2007 2:47 pm

Мнение от svetli4ka » ср фев 06, 2008 2:56 pm

Profi, благодаря за бързия отговор!
И понеже още не сме решили - необходима ли е изобщо изолация? И ако направим от гипсокартон, това ще има ли ефект срещу евентуален конденз и мухъл, или има само енергоспестяващ ефект? Мъжа ми ме поправи също така, че външната изолация била от стиропор, а не от фибран - не знам дали има голяма разлика.

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » чет фев 14, 2008 8:48 pm

Определено гипскартона контролира нивото на влажност в помещението ,което на свой ред намалява вероятноста да се появи мухъл драстично.Имайте на предвид ,че мухъла е бактерия ,жив организъм.Той се появява като зараза.Появил се веднъж е важно дали има условия да се развива,а имено:необходимата влажност,подходяща температура.По въпроса с гипсокартона:всяка година се вдигат мощностите на заводите в световен мащаб,появяват се нови фирми,строят се нови заводи,дори в Германия ръста за миналата година е над 5 %при консумацията на гипскартон.Интересно твърдение за това ,че вече се отхвърлял в другите страни.По скоро бих попитал мъжът Ви откъде черпи тази ценна информация?

Отговори