Влага в банята

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
cvete
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед фев 10, 2008 5:30 pm

Влага в банята

Мнение от cvete » нед фев 10, 2008 5:41 pm

Здравейте,имам малък проблем преместихме се да живеем в къща и в банята ни има влага отгоре е само плоча, но замазката която е направена в банята падна и по тавана се появява нещо като конденс постоядно капят капчици все едно вали. Ако може да ми дадете някакъв съвет как да се справим ще сам ви много благодарна. :cry:

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » нед фев 10, 2008 7:30 pm

Изолация на тавана.

Потребителски аватар
cvete
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед фев 10, 2008 5:30 pm

Мнение от cvete » нед фев 10, 2008 8:22 pm

Благодаря ще пробваме да видим какво ще стане :D

Потребителски аватар
m_chobanov
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед яну 27, 2008 2:17 pm

Мнение от m_chobanov » пон фев 11, 2008 8:15 pm

Имам голям проблем с банята каква да е изолацията? моля за съвет и идеи

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » вт фев 12, 2008 3:15 pm

m_chobanov написа:Имам голям проблем с банята каква да е изолацията? моля за съвет и идеи
Какъв е проблемът?

Потребителски аватар
m_chobanov
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед яну 27, 2008 2:17 pm

Мнение от m_chobanov » вт фев 12, 2008 7:47 pm

много влага и мухъл.на стените и тавана се рони мазилката.с какво да у облепя отгоре над плочките или да я направя цялата с плочки.
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
misiamoiatdom
специалист
Мнения: 18
Регистриран: вт дек 04, 2007 11:39 am

Мнение от misiamoiatdom » ср фев 13, 2008 2:43 pm

Основният проблем на нашите вече изолирани жилища е вентилацията.
Дограмите, които се предлагат са с все по-добри звуко и топло изолиращи характеристики. Изолираме така жилищата си, че влагата която се образува от ежедневните ни домакински работи и самият ни престой в жилището, не може да излезе навън. Затова ние съветваме - проветрявайте вашето жилище. А когато става въпрос за баня, трябва да е осигурена непрекъсната вентилацията.
Изчистете мухъла, изсушете стените, намажете ги с препарат срещу образуване на мухъл и плесен и след това нанесете покритието - каквото и да е то.
И след това проветрявайте помещението редовно.
Лесно е, когато знаеш...

Потребителски аватар
lidiati
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед юни 15, 2008 1:21 pm

Мнение от lidiati » вт сеп 07, 2010 7:33 pm

Може ли някой да ми помогне със съвет?
При нас проблемът идва от банята на съседите /може би имат теч или не са им добре уплътнени фугите/, но мухъла се образува в коридора ни - дели ги една стена.
И понеже със съседите вече 1 година не мога да се разбера, ще трябва да изолираме ние.
Въпроса ми е, при положение, че най-вероятно проблема от тяхна страна няма да бъде разрешен скоро има ли някакъв начин поне до някъде да спрем или намалиме мухъла, защото с препарати против мухъл решението за по няколко дни и после се появява отново.

Предварително благодаря :)

Потребителски аватар
nellyk
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет апр 01, 2011 4:58 pm

мухъл

Мнение от nellyk » пет апр 01, 2011 5:12 pm

Преди да започнета каквито и да е ремонтни дейности е хубаво да знаете с точност мястото на проблема ,било то теч, нарушена топлоизолация ,липса на уплътнения и др. По безразрушителен метод с инфрачервена камера www,buildinspect.eu. Мисля, че цената на услугата е около 70.лв за помещение

Отговори