Вътрешна изолация на жилище

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
Цветан Петров
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб апр 18, 2009 2:37 pm

Вътрешна изолация на жилище

Мнение от Цветан Петров » съб апр 18, 2009 3:12 pm

Здравейте!
Изчетох доста неща по форумите, но никъде не срешнах конкретния въпрос, който ме интересува! Моля, дайте и вашето мнение :idea:
Та, въпросът ми е: Купих ново жилище, което е изгразено с тухли "четворки", външна изолация с 5 см стиропор, а отвътре гипсово-циментна замазка. Дограма от PVC. Необходимо ли е да правя вътрешна изолация с фибран? Ако е необходимо, то всички стени, под и таван или е достатъчно само на пода и тавана?
Благодаря ви предварително, видях, че има доста компетентни хора тук :thumbup:

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » съб апр 18, 2009 7:06 pm

Ако направиш навсякъде ще останеш доволен.Инвестицията си заслужава парите. :D
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
vasilcho
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет май 21, 2009 4:40 pm

Re: Вътрешна изолация на жилище

Мнение от vasilcho » чет май 21, 2009 4:42 pm

Цветан Петров написа:Здравейте!
Изчетох доста неща по форумите, но никъде не срешнах конкретния въпрос, който ме интересува! Моля, дайте и вашето мнение :idea:
Та, въпросът ми е: Купих ново жилище, което е изгразено с тухли "четворки", външна изолация с 5 см стиропор, а отвътре гипсово-циментна замазка. Дограма от PVC. Необходимо ли е да правя вътрешна изолация с фибран? Ако е необходимо, то всички стени, под и таван или е достатъчно само на пода и тавана?
Благодаря ви предварително, видях, че има доста компетентни хора тук :thumbup:
и аз сум в ново строителство направих вътрешна изолация и съм много доволен
плочки,шпакловки 0899932908

Потребителски аватар
oxygen
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет май 29, 2009 12:52 pm

Оранжерия!

Мнение от oxygen » съб май 30, 2009 6:56 pm

Здравейте,
Не знам дали знаете, но топлоизолациите се делят на EPS И XPS.Фибранът спада към вторите, т.е. има затворена структура и не "диша".Ако Вие си ' облечете" отвътре стените с фибран, все едно да ги облечете с наелон, няма да се отървете от конденз!!!Вътрешна топлоизолация се прави с 5 см минерална вата и предстенна обшивка от гипсокартон.На тавана и пода може да се използва фибран, като по-важен е тавана, ако не сте първи етаж разбира се.През таванната плоча излита над 30% от топлото,т.е. топлиш саседа отгоре :D
Поздрави!

Потребителски аватар
profilink
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон окт 26, 2009 2:12 am

:)

Мнение от profilink » пон окт 26, 2009 5:59 am

добре ма изкам и аз да попитам нешто когато нямам външна изолация ако сложа само вътрешна ште има ли ефект и знам че външната е по добра ма няма засега :)

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пон окт 26, 2009 10:12 pm

Ще има ефект.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
taliban4o
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: вт яну 05, 2010 1:05 pm

Мнение от taliban4o » пон мар 22, 2010 3:59 pm

за вътрешно- : http://soundproofing.1gb.bg

Потребителски аватар
doctora
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон мар 22, 2010 5:22 pm

Мнение от doctora » пон мар 22, 2010 5:36 pm

Привет хора,
Струва ми се , че по отношение на вътрешните изолации правим един генерален пропуск, като подценяваме дифузионното пренасяне през гипс картоните , които ползваме на топла влага която след това попада в изолационния материал и започва да се натрупва там. След време се случв така , че гипс картона започва да мухлясва, защото термомоста се е пренесъл по-навътре. Нужно е да се изполват платна наречени VCL (Vapour Control Layer) - относно тях само Англичаните имат опит и скандинавските страни. Предлагат се различни решения и на БГ пазара, кои по - лоши, кои по-добри, но няма без пари. Има и харти с алуминиево покритие по евтин вариант. :thumbup:

Отговори