Проблем с плоча

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
KiLa
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: пон апр 20, 2009 7:48 pm

Проблем с плоча

Мнение от KiLa » нед апр 26, 2009 12:38 pm

Здрасти на всички майстори и пишман майстори :D ! Живея в двуетажна къща на втори жилищен етаж. Имам проблем с плочата на тавана. Дебелината на бетона е от 7;8 до 10см, а желязото е малко и тънко (колко незнам) по данни от майка ми. Когато са я правили не са имали материали и затова са я направили "по-олекотена". Вече къщата е на 46г. и се забелязват проблеми. Започна едно провисване на тези таванни плочи, а също така са ляти стая по стая - не е една обща плоча а също така няма и колони. Извиках двама майстори на които мнението им бе почти едно и също - сложи отгорна страна двойно Т около 28-30см, а другия с горещо валцован П профил 14см. Направих хола преди 4-5г. с П профил и с планки 30х30см отдолу и отгоре на плочата и хващат като сандвич плочата и профила със шпилки и гайки, а за да ги скрия сложих окачен таван. Е та плочите провисват какво ще ме посъветвате. Това лято ми предстои ремонт за тях така че давайте съвети, мнения, коментари, упреци и т.н.
П.П. Хола за сега не е мръднал - поне видимо :D

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » нед апр 26, 2009 5:19 pm

Абе щом плочата не е правена както трябва и е провиснала, спасение няма. Това с подпирането върши работа временно. Най-добрия вариант е да се бие нова плоча (с достатъчно желязо и качествен бетон). Това, че е изливано стая по стая не е голям проблем. Понеже казваш, че къщата е стара, предполагам е зидана с добрите стари плътни тухли. Зидария с такива тухли(стига да не е долама) е равносилна на бетонна шайба, талка че едва ли провисването е от стените.

Потребителски аватар
oxygen
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет май 29, 2009 12:52 pm

Мнение от oxygen » съб май 30, 2009 9:34 pm


Потребителски аватар
jonyy
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт фев 02, 2010 11:24 pm

Мнение от jonyy » вт фев 02, 2010 11:28 pm

Здравей KiLa
Аз имам същия проблем. Къщата е на 35 години и съм на 2-ри етаж, а плочата над мен е не повече от 8-9 см. Преди 3 месеца вдигнах с два метра стените и си направих мансарден етаж. Като измерих плоата в стаите се установи, че е провиснала и има корем който е от порядъка на 5-7 см. Усеща се силно и ефекта на вибрирането. Чудя се и се мая какво следва да се прави от тука нататъка.

Потребителски аватар
KiLa
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: пон апр 20, 2009 7:48 pm

Мнение от KiLa » чет фев 18, 2010 7:57 pm

Очаквайте скоро да сложа някоя друга снимка на последната стая. Бях подготвил снимков материал, но нещо се е поизтрил. тези дни ще има и снимки и обяснения.
А иначе - консултации съм провеждал и то не една, но за жалост не са изгодни. Едната е: събарям покрива, събарям плочата, кофраж и всичко наново както си му е реда. Втората идея (масова) - нова плоча върху старата. И в двата случая требе да се изнеса от къщата за около 2 -3 месеца. Външни колони ще трябват и в двата случая, но няма как да станат, а там където има как няма смисъл. Затова преминах към укрепване с П-образен профил. Айде утре яе има снимки и обяснения.

Отговори