слагане на нови плочки върху стари

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
yogi_belly
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон май 04, 2009 5:14 pm

слагане на нови плочки върху стари

Мнение от yogi_belly » пон май 04, 2009 5:19 pm

искам да ми дадете съвет относно поставянето на плочи вэрху други стари плочи,като при мене случея е такъв,че върху старите плочи имаше тапет за баня и понеже не ми се кърти сичко искам да сложа варху старите направо нови. интересувам се с какво лепило ще тря да се лепят,някакъв специален начин на лепене и какво още трябва да знам!

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » пон май 04, 2009 10:24 pm

Вече има лепила за лепене на плочки върху плочки. Просто иди в някой склад/магазин за строителни материали и попитай. Върху опаковката на закупения продукт прочети внимателно инструкциите и действай. Успех!

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » вт май 05, 2009 12:22 pm

Здравейте !Колегата ви е казал за лепилото а аз изкам да добавя и още нещо коета трябва да знаете! Лепенето плочка върху плочка винаги крие известен риск особенно на стени и не чак толкова на подове.Много е важна преценката на майстора дали е здрава основата върху която ще лепи плочките !!!Важно е да знаете че,ако старите ви плочки са залепени върху вароциментова мазилка за основа то точно тя може да ви направи проблем особенно ако е стара независимо дали старите плочки са залепени с лепило или циментов разтвор ! Въпроса е малко конструктивен и често се прави грешката като се пробва да се изкъртят няколко плочки и ако това става трудно значи е здраво - да ама не ! Ако е стара мазилката и евентуално някъде не добре залепени стари плочки след време се получава едно леко "издуване"поради факта че масата като тегло на стари и нови плочки и материала немогат да се задържат на вече старата(изветряла)мазилка!Също така е препорачително плочките да се залепят до тавана!Това е основното което трябва да знаете наред със избора на лепило - успех

Отговори