Проблем с комина

Инсталации, ветилационни шахти, климатици

Потребителски аватар
piksun
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон фев 18, 2008 12:17 pm

Проблем с комина

Мнение от piksun » пон фев 18, 2008 12:26 pm

Тази година си направих локално парно с голяма камина ,,Прити'' живея в 2 етажна къща ,аз съм на 2 ри етаж брат ми е на 1 .Камината работи добре леко пуши само като и отварям вратичката проблемите започват когато брат ми си запали печката на 1 етаж, в вкъщи не се стои от пушек.Комина ни е изграден от комински тела с по голяма дупка за комин и по малка за от душник и 2 мата с брат ми сме свързани на голямата дупка за комина директно казаха ми че това бил проблема за пушенето в къщи,може ли някой да ми каже как мога да си реша този проблем и трябва ли да разбивам комина и да го строя на ново.Благодаря

Потребителски аватар
bobo
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пон фев 18, 2008 5:55 pm

Мнение от bobo » пон фев 18, 2008 6:04 pm

От питането разбирам, че е едно голямо коминно тяло и в него са включени два комина на различни етажи. Самите коминни тела /от по истинските/ са голям отвор и малък отвор със съответният преход. Включването е в малкия отвор. На този принцип са и многоетажните кооперации. Аз ползвам същите. За решаване на проблема иска да се направи ОЩЕ ЕДНО КОМИННО тяло и то да се вкара чрез преход в големия отвор. Така ще работи. Може би ще е възможно и с преход от самите метални тръби, които да се "вливат" плавно в комина.
Възможно ли е работа над танавската плоча на твоя етаж?
Нищо не е вечно!
Истината е,
че няма истина!

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пон фев 18, 2008 7:06 pm

Правилно ли е построен коминът? Имаше изисквания да е поне 30 см над билото на покрива, за да дърпа достатъчно :roll:


EDIT: грешка, 40 см :D
виж тук:
http://www.misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow_6

Отговори