Ламиниран паркет върху каменна вата

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
kkirilov
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пон апр 13, 2015 10:55 am

Ламиниран паркет върху каменна вата

Мнение от kkirilov » пон апр 13, 2015 11:08 am

Здравейте. Решил съм да сменя подовата настилка в апартамента с ламиниран паркет. В хола и коридора е теракота, а спалнята е естествен паркет, който е лепен с асвалт директно за плочата и държи много студено. Проблема идва от това, че имам 2 врати към терасите които са PVC и немогат да бъдат подрязани и така ми остават само 3 см. за под. Питането ми е дали мога да положа каменна вата 20мм с плътност 120-150 кг/м3 и директно върху нея да наредя паркета ? Спрял съм се на Rockwool Steprock ND поради невъзможността да намеря HD (по-плътна от ND). Целта ми е да постигна и максимална звукоизолация с материала под ламината. Той ще е с дебелина 8мм на Crono Original.

Потребителски аватар
kkirilov
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пон апр 13, 2015 10:55 am

Мнение от kkirilov » пет апр 17, 2015 10:08 pm

Никой ли няма представа дали може да стане гимнастиката ? До 10-на дни ще купувам материала.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » съб апр 18, 2015 9:17 pm

Колкото и да е плътна ватата, ще поддава от стъпването върху нея. След поставянето на каменната вата, ще трябва да направите и армирана замазка, и чак тогава да поставите ламинирания паркет. Ако ламината е директно върху ватата, ще се получава "плуване" на паркета. От своя страна повърхността под паркета, освен, че трябва да е здрава, трябва и да има идеална равнинност, защото допустимото отклонение е 3 мм/1 кв. м. за полагането на ламинирания паркет.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
kkirilov
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пон апр 13, 2015 10:55 am

Мнение от kkirilov » нед апр 19, 2015 7:17 pm

Разбрах. Препоръчай ми какво да сложа под паркета за да постигна максимална звукоизолация от съседите под мен. Максималната дебелина под паркета е 20-25 милиметра. Предполагам някакъв фибран ще трябва да е.

Потребителски аватар
kkirilov
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пон апр 13, 2015 10:55 am

Мнение от kkirilov » пон апр 20, 2015 7:54 pm

Гледам и корка го дават като добра изолация. Дали фибран 20мм + 5мм подложка е по-добре от 4-5мм корк под паркета ?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт апр 21, 2015 9:02 am

Смътно си спомням, но мисля, че имаше и някакъв вид настилка за шумоизолация. Лошото е, че беше отдавна, когато съм я поставял, а пък и самия клиент си я беше купил и не помня нито марката, нито името. Но знам, че има такова нещо.
Ако поставяте фибран, той е малко по-твърд от каменната вата, но за тази дебелина и той ще се отмята и пак ще се получи ефекта на "плуващ паркет". За дебелина от 25 мм, трябва да сложите каквато и да е твърда подложка - замазка, дюшеме, заковано директно на пода или например полагане на ламинирания паркет направо върху стария паркет, но разбира се с подложката за ламиниран паркет. Може да "наковете" и плоскости от OSB (Укрепвате ги в пода с дюбели и винтове) и върху него да положите ламината.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
kkirilov
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пон апр 13, 2015 10:55 am

Мнение от kkirilov » ср апр 22, 2015 12:07 am

Не е задължително да вдигам нивото с 3 см. Какво ще кажеш за комбинация от 20мм XPS + 5мм подложка и отгоре паркет ? Или само 20мм XPS и ламината направо отгоре ?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср апр 22, 2015 8:14 pm

Моето мнение е, че XPS-а може да поддаде от тежестта особено на мебели и вероятно ще се огъне и отметне освен паркета и мебелите, които го водят, че са MDF, но това си е чист талашит, който е малко по-добре пресован. След време фибрана ще се "набие" или "утъпче", или както и да се каже, става дума, че ще деформира и всичко ще се изкриви на една или друга страна.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
kkirilov
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пон апр 13, 2015 10:55 am

Мнение от kkirilov » ср апр 22, 2015 8:41 pm

Кофти... Значи единствения ми избор остава подложка 5мм от тип XPS и отгоре паркета. А така исках да изолирам малко по-добре от долу... Какво да се прави... :beerchug:

Отговори