Таван на балкон и баня

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
morbeo
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб май 07, 2016 10:02 am

Таван на балкон и баня

Мнение от morbeo » съб май 07, 2016 10:48 am

Имам два проблема:
Панел в Младост, София. Покритието на тавана на балкона. Напукано, постоянно се рони, имаше и шупнали части които отстраних. Подозирам че климатика от горния етаж допринася, защото единия ъгъл е влажен редовно, напоследък има и позеленели петна. Не може да се простира вече на този балкон защото дрехите се цапат от паднала мазилка.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Стената до тавана в банята. Също пропукана и ронеща се.
Изображение
Това е от тавана
Изображение

Бях направил забележка на съседа отгоре да си прегледа банята за течове и мойта баня горе-долу се стабилизира. За балкона нищо не е направил.

Като изключим комуникацията със съседа, как трябва да се подходи към тези два проблема? Как да се свали цялата мазилка или боя или каквото е там покритето на тавана на балкона? С какво да го покрия след това? Аналогично за банята.

Готов съм също и да платя на майстор който би свършил и двете неща.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » съб май 07, 2016 6:47 pm

Каквото и да направите, нищо няма да помогне, докато съседа Ви не си отстрани проблените. Влагата идва отгоре, няма как да направите хидроизолация, ако съседа не е направил нищо. Влагата просмуква отгоре и проблема е от горния етаж. Водата тече отгоре, надолу. Така трябва да се направи и с изолацията - от горната страна, за да няма проблеми отдолу.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
morbeo
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб май 07, 2016 10:02 am

Мнение от morbeo » съб май 07, 2016 11:53 pm

Първо - благодаря за бързия отговор.

Добре, какво трябва да се направи от горната страна? Или трябва поне снимков материал и/или оглед?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пон май 09, 2016 6:18 pm

Моето мнение, от "разстояние", т.е,, от снимките, които сте публикували, е, че съседа Ви трябва да си направи сериозен ремонт, състоящ се от къртене до плоча, направа на хидроизолация, заливане със замазка и едва тогава поставяне на плочки.
Влагата (вследсвие на дъждовете, може да се каже и "водата"), просмуква под повърнхостното покритие и вследствие на навлажнената вече бетонна плоча (думата "навлажнена" е твърде скромна) водата си е проправила пътека и тече у Вас.
С каквото и да го замазвате отдолу, като и да го замазвате, няма да можете да спрете теча, докато не се направи ремонт от горната страна на плочата, като повтарям още веднъж, че трябва да се започне от бетонната плоча.
Специалността не ми е "хидроизолации", но като специалист по В и К, а и от собствен опит, понеже съседите под мен се оплакваха непрекъснато, че им тече от балкона ми, знам за какво говоря. Принудих се да изкъртя плочите на балкона, замазката и започнах всичко от "А и Б".
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пон май 09, 2016 6:24 pm

Искам да допълня, че в банята, освен теча от фугите, има вероятност да бъде и от подовия сифон, който предполагам, че не е сменяван и е на толкова години, на колкото е сградата. Макар, че е чугунен сифона, и той си има срок на годност, като всичко, включително и като нас - хората.
И да дойда на оглед, само ще Ви взема парите за визитата ми, а докато човека отгоре не реши да направи ремонт, нищо няма да Ви спаси.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Ремонт на покриви

Мнение от ANGELI » пет май 20, 2016 4:57 pm

Здравейте, ако не е направено се прави по следният начин горе се отстранява теча с хидроизолация ако терасата е открита не прочетох никъде дали е или не е открита.
Този конденз от климатика се оправя с една тръба изнасяща водата на вън.
Тавана и тои е лесен един фибран 2см шпакловка на две ръце с мрежа и фасаген.
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
danielamm
начинаещ
Мнения: 34
Регистриран: ср авг 19, 2015 12:37 am

Мнение от danielamm » ср авг 10, 2016 8:31 pm

Каквото и да направиш, ако съседът не си оправи проблема, всичко ще бъде подобрено за кратко. За по-дългосрочно разрешаване на проблема, най-ефикасното е да направиш ремонт на пода на банята на съседа. Колкото и смешно да звучи, имам доста познати, които са действали така. Бих ти препоръчал да направиш хидроизолация, като използваш двукомпонента хидроизолация и за по-голяма ефикасност използвай микрофибърна лента по ъглите на пода. Мисля, че съм виждала такива в Гауди Ди Ес, магазинът им се намира на ул. Ралевица 94 в София, но може да си поръчаш и онлайн. Успех, дано решиш проблема.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет авг 11, 2016 9:23 pm

Алооо, danielamm, за каква баня говорите?
Явно с vencislava 33 никога не сте в час, но е важно да си кажете "тежката" дума, че иначе няма кой да ви обърне внимание и на двете. Затова често си кореспондирате една с друга през форума на "Мисия моят дом".
Преди да си давате "компетентното" мнение с Венцислава 33, вижте от кога е, прочетете мнението на другите, преценете кое от всичките съвпада с Вашето мнение и тогава си кажете "тежката дума", за да тежи на място.
Стига сте имитирали дейност!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
danielamm
начинаещ
Мнения: 34
Регистриран: ср авг 19, 2015 12:37 am

Мнение от danielamm » пон авг 29, 2016 6:59 pm

Прочетох всички мнения, просто изказвам своето мнение по въпроса. Може да се застъпва частично с останалите, но този проблем няма хиляди решения :) .

Отговори