Отопление на апартамент

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
bouto34
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед фев 19, 2017 9:40 am

Отопление на апартамент

Мнение от bouto34 » нед фев 19, 2017 10:50 am

Здравейте :) предстои съединяване на два съседни апартамента в сграда без акт16 (по-лошото е, че не се очаква да се изкара скоро). Проблема който ще трябва да реша е отоплението на жилището. В момента отоплявам една стая около 30кв.м с климатик и сметките ми не-падат под 200лв., ще ми се наложи да отопля още 3 спални (по 10-12кв.м). Трудно ми е да си представя тогава каква ще ми бъде сметката за ток. Идеята е да намеря алтернативен начин на отопление. Добър вариант ли пелетна камина с водна риза? Жилището се намира на 4ет. източно изложение направил съм външна изолация (10см стиропор с висока плътност), и навсякъде е с пвц дограма. Общата площ на жилището ще стане около 100-110 кв.м :help:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср фев 22, 2017 11:03 pm

Въпрос на мнение е, но моето лично мнение е, че по-добро от парно отопление без значение дали е локално отопление или ТЕЦ, е възможно най-добрият вариант. По принцип евтино отопление няма, какъвто и вид да решите да използвате, но друго си е с "една печка" (камина или котле) да отоплявате цялата къща или апартамент.
Другото е, че при Вас излиза скъпо, защото щом нямате акт 16, консумацията на електроенергия я таксуват като промишлен ток, който е на много по-високи цени от битовата консумация.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори