Закрепване на лост на стена

Добри идеи за сръчни майстори

Потребителски аватар
valentin_dr
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: ср мар 27, 2019 10:11 am

Закрепване на лост на стена

Мнение от valentin_dr » ср мар 27, 2019 10:53 am

Здравейте група,
в апартамента си реших да монтирам на стената лост за набиранки, за коремни преси и за кофички.
С две думи - уред който ще издържа тежест 90 - 100 килограма.
Има в основата си планки за закрепване с общо 12 точки. Аз допълнително ще сложа в областта на лоста още две точки 1.

Проблема е че сградата е със тухлени стени а на стената дори нямам носеща колона за да сложа здрави анкери.
Купил съм си хим. анкери на SOUDAL в бриколаж ги препоръчаха.

Въпроса ми е ако не испея да хвана две предградия на тухлата , хим
анкер ще хване ли ?
и
Има ли възможност стената да падне :D смешно звучи но си е сериозен въпрос ?

Благодаря предварително.

[attachment=0]1553673156892 (1).jpg[/attachment]
Прикачени файлове
1553673156892 (1).jpg
1553673156892 (1).jpg (18.84 KиБ) Видяна 4351 пъти

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет юни 13, 2019 5:24 am

За съжаление твърде късно прочетох въпроса Ви, но независимо от времето ще Ви отговоря.
Не би трябвало да имате проблем с химическите анкери, защото от моя личен опит знам, че държат много здраво. Не един път съм монтирал хоризонтални бойлери на тухлена стена и за сега никой клиент не ми се е обаждал за \"рекламация\". А за разлика от вертикалните бойлери, хоризонталните имат физическото натоварване \"на опън\" и \"усукване\", докато вертикалните са на \"срязване\". В случая при Вас натоварването също ще е на \"срязване\", защото имате укрепване в две насрещни стени и тежестта ще е надолу.
Особеното при химическите дюбели (анкери) е, че трябва да се работи бързо, а окончателната здравина се получава след около 24 часа. Едновременно с това трябва да имате здрав и надежден пистолет за силикон, а не от ламаринените, които са едва ли не за еднократна употреба.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
valentin_dr
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: ср мар 27, 2019 10:11 am

Мнение от valentin_dr » ср юли 10, 2019 10:58 am

Здравейте благодаря ви за отговора, няма значение късен или ранен важното е че ми вдъхнахте увереност в ползването на лоста.

Отговори