Как да си направя двойно окачен таван

Приложение, разновидности, монтаж

Потребителски аватар
acho_87
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет яну 23, 2009 6:49 pm

Как да си направя двойно окачен таван

Мнение от acho_87 » пет яну 23, 2009 6:57 pm

Имам я идеята но незнам как да закрепя полскостите за тавана,също и как да бъде изградена от профилите решетката!!!.Искам да имам висящ таван и от него да виси друг.ако някои има мнение ще му бъда благодарен
Изображение
:help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

Потребителски аватар
Lookout2
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон яну 26, 2009 4:46 pm

Мнение от Lookout2 » пон яну 26, 2009 4:52 pm

:D Много е просто ако искаш това на картинката,но трябва да имаш някакви познания все пак.Подобре си викни хора да ти го направят а аз съм един от тях

Потребителски аватар
maistor-Razturko
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: пон авг 18, 2008 11:11 am

Мнение от maistor-Razturko » ср яну 28, 2009 12:26 pm

Наистина е просто /това на снимката/. Трябват известни познания за ГК. Виж сайта на Кнауф /проспектите/. След това прежали 50тина лева за профили и самообучение, на снимката ясно личи каква трябва да е конструкцията, и накрая действай. Ако го закъсаш - не се плаши, щото вече имаш предложение от колегата да помогне. :D

Потребителски аватар
resolv
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб май 22, 2010 10:35 pm

ре

Мнение от resolv » вт май 25, 2010 8:54 am

ако не си се занимавал с гипсокартон ваобще не се хващай, повикай си майстор за това

Потребителски аватар
valeri_petrov
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон юни 14, 2010 12:05 pm

Мнение от valeri_petrov » пон юни 14, 2010 12:49 pm

Може за някой хора, които са работили с гипсо картон да изглежда елементарна направата на този окачен таван, но си е играчка и трябва да знаеш някой тънкости и не става така лесно за начинаещи. Както другите казаха си повикай майстор - няма да ти вземе много пари :)
<премахнат линк>

Потребителски аватар
ogi100
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет ное 17, 2011 12:08 am

Мнение от ogi100 » пон ное 28, 2011 1:05 pm

И аз имам същия въпрос. Явно никой не иска да каже, така че някой да каже поне колко пари иска за да начертае един разрез на тоя таван?
за предложения - на лично съобщение
Поздрави

Потребителски аватар
ogi100
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет ное 17, 2011 12:08 am

Мнение от ogi100 » чет дек 01, 2011 10:45 am

Някой?

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » чет апр 05, 2012 9:03 pm

ogi100 написа:И аз имам същия въпрос. Явно никой не иска да каже, така че някой да каже поне колко пари иска за да начертае един разрез на тоя таван?
за предложения - на лично съобщение
Поздрави
Привет,
В какъв формат държиш да се изчертае детайла или ти е все едно.
Защото с Уин Пейнта надали е най-практично/аз поне мразя да "драскам"когато става въпрос за чертежи и скици.Работя с CAD/CAM програми.Това означава първо да изчертая детайла,след това да го запазя като PDF и да го конвертирам накрая в JPG формат за да мога да го кача тук.Така,че не се "сърди",че никой не е качил до сега въпросната "скица",разбира се има и "колеги" които крият "тънкостите на занаята" или просто не им се занимава да чертаят.Не всичко опира до пари,говорим за време и желание също.
Качвам снимка на основния таван/който може да намерите в каталога на Кнауф-БГ ако не Ви мързи.В момента чертая и детайла и след като мине през горе упоменатите процедури ще го кача и него.
Изображение
Детайла за индиректното осветление / в напречен разрез,надявам се да е разбираем/.

Изображение
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » чет мар 28, 2013 11:22 pm

kocett написа:Благодаря за схемата!

Моля,радвам се ако съм бил полезен.
Успех в начинанията.
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
BeJimmiecek
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср авг 21, 2019 3:49 am

Как да си направя двойно окачен таван

Мнение от BeJimmiecek » пон сеп 23, 2019 4:16 pm

Tedi написа:Колега , аз си направих , но при мен е много просто със 100 черно фолио за затъмняване. Не е лошо , но си личи леко

Потребителски аватар
joropetkov93
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср мар 09, 2022 9:59 pm

Re: Как да си направя двойно окачен таван

Мнение от joropetkov93 » чет юни 09, 2022 9:12 pm

Това винаги ми е изглеждало много сложно, но изобщо не съм спец в тази материя. Благодаря на колегата, който е прикачил снимката с чертежи. Много полезно!

Потребителски аватар
Мартин Кръстев
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пон окт 03, 2022 12:23 pm

Re: Как да си направя двойно окачен таван

Мнение от Мартин Кръстев » ср окт 26, 2022 4:24 pm

Реално ако разбираш не е толкова трудно да си направиш двойно окачен таван. Но ако си нямаш и представа е най-добре да си извикаш майстори.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Как да си направя двойно окачен таван

Мнение от tmilanov » чет окт 27, 2022 6:22 pm

Мартин Кръстев написа:
ср окт 26, 2022 4:24 pm
Реално ако разбираш не е толкова трудно да си направиш двойно окачен таван. Но ако си нямаш и представа е най-добре да си извикаш майстори.
Господине Мартин Кръстев, всеки път когато попадна на Ваше мнение ми става весело и смешно, защото мнението, което изказвате са го казали много хора преди Вас. Учудва ме обаче факта, че за да "натрупате точки и рейтинг" се изказвате по въпроси, които отдавна са отишли в дълбокия архив и питащият или вече си е свършил работата, или се е отказал. Но така или иначе едва ли ще чака Вашето импотентно, пардон, компетентно мнение от 2009г до сега. Преди да си давате мнението по каквато и да е тема, моля вижте от кога е тази тема. Ами четете темата от самото начало, и не се изхвърляйте с гръмките фрази, че "трябва майстор". То че трябва - трябва, ама тук се обръщат с молба за помощ най-вече чрез съвет, а не да препоръчваме майстори. Ако имате нужда от майстори, мога да препоръчам на всеки (включително о на Вас) всякакви майстори, защото съм работил с тези хора и знам, че ако имат време и възможност, захванат ли се - ще си свършат работата качествено, съвестно и с отговорност, защото стилът им на работа е тяхната визитна картичка. Прави ми впечатление, че изглежда всички на които отговаряте са Ви приятели или познати, защото непринуденото отношение на "ТИ" ме навежда на мисълта, че сто отколешни познати. Предполагам, че с това фамилиарничене едва ли някой ще гледа на сериозно мненията Ви.
Извинявам се, ако съм Ви засегнал, но когато видя, че някой е "на всяка манджа - мерудия" ми е ясно, че си няма никакво понятие от работа и все още не си е изцапал ръцете. Дано да не сте от тях, а наистина да можете да помагате на колегите в нужда!
Желая Ви успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Трейд Билдинг
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет ное 11, 2022 5:28 pm

Re: Как да си направя двойно окачен таван

Мнение от Трейд Билдинг » пет ное 11, 2022 5:38 pm


Отговори