Причини за несветене на крушка на тераса

Осветителни тела,инсталации,идеи
Потребителски аватар
mmilev
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: ср юли 24, 2019 1:06 pm

Причини за несветене на крушка на тераса

Мнение от mmilev » вт юни 30, 2020 9:55 pm

Здравейте,

От самото закупуване на апартамента ни на едната тераса лампата не свети. Понеже не ми се иска да разбивам стени и да минимизирам качванията си на стълба, че имам страх от височини и не искам да се тупна през терасата, може ли да ми кажете какви биха били възможните причини и как и с какви инструменти бих могъл да ги диагностицирам? Примерно, прекъснат кабел, неработещ ключ (има два ключа, тъй като се излиза от две стаи на въпросната тераса), а строителят явно не е наясно с дивиаторни ключове и в коридора ми двата ключа не са дивиаторни, та може и на терасата да има подобен проблем, но опитах всички комбинации на двата ключа и не работи.
Дали може да е фасунката на лампата повредена, но как мога да го тествам това?

Предварително искам да благодаря за отделеното време от всеки :)

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Причини за несветене на крушка на тераса

Мнение от tmilanov » ср юли 01, 2020 6:34 pm

От многото въпроси, които задавате, отговора се крие именно в тях. Може да е фасунга, може да е в кабела, може да е в ключовете. Прекъсването, ако е в кабела може да е както във фазата, така и в нулата. За да разберете донякъде дали е в кабела, може да пробвате с фазомера и ако няма фаза, проблема е ясен, но ако има фаза, тогава ще трябва да "опънете" външен кабел, да го вържете към нулата и към фасонката. Проблемът може да е и в кабела на самия ключ - единия да е прекъснат някъде и да сте на практика без кабел. Вероятности много и метода за отстраняване е "проба-грешка". Ако толкова много Ви е страх да не се преметнете през терасата, викнете си електротехник. Хем ще ви отстрани повредата, хем ще си останете здрав, но ще трябва да се бръкнете в джоба, за да платите на майстора. Няма как да стане и вълкът да е сит, и агнето да е цяло.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
mmilev
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: ср юли 24, 2019 1:06 pm

Re: Причини за несветене на крушка на тераса

Мнение от mmilev » ср юли 01, 2020 7:26 pm

tmilanov написа:
ср юли 01, 2020 6:34 pm
От многото въпроси, които задавате, отговора се крие именно в тях. Може да е фасунга, може да е в кабела, може да е в ключовете. Прекъсването, ако е в кабела може да е както във фазата, така и в нулата. За да разберете донякъде дали е в кабела, може да пробвате с фазомера и ако няма фаза, проблема е ясен, но ако има фаза, тогава ще трябва да "опънете" външен кабел, да го вържете към нулата и към фасонката. Проблемът може да е и в кабела на самия ключ - единия да е прекъснат някъде и да сте на практика без кабел. Вероятности много и метода за отстраняване е "проба-грешка". Ако толкова много Ви е страх да не се преметнете през терасата, викнете си електротехник. Хем ще ви отстрани повредата, хем ще си останете здрав, но ще трябва да се бръкнете в джоба, за да платите на майстора. Няма как да стане и вълкът да е сит, и агнето да е цяло.
Здравейте,

Благодаря много за информацията. Да, така е, много въпроси :) Благодаря и за насоките :) Ще ги имам предвид :)

Потребителски аватар
AlexiSpasov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет ное 18, 2022 12:33 pm

Re: Причини за несветене на крушка на тераса

Мнение от AlexiSpasov » пет ное 18, 2022 12:51 pm

Благодаря ви за съвета, беше много полезен.

Отговори