Инсталиране на люлка в домашни условия

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
Антон Симеонов
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед апр 12, 2020 12:24 pm

Инсталиране на люлка в домашни условия

Мнение от Антон Симеонов » нед апр 12, 2020 12:58 pm

Здравейте,

Бих искал да получа съвет относно инсталирането на люлка в домашни условия.
Тук е моментът да споделя, че съм любител - ентусиаст :lol:
Живея в панелен блок - стените и тавана са от бетон.
Имам намерения да дупча тавана и да слагам куки, на които да закача карабинери и после да завържа "люлка" от леко еластичен плат.

Люлката ще се ползва предимно от двете ми дечица (3 и 5 годишни), които са по около 15-16 кила - нищо работа. Но като си знам жената и тя ще иска да я ползва (тя е около 60 кила). Ще вземе и детето да й се метне отгоре - така че люлката и крепежните елементи трябва да издържат на 75-80 кила натоварване, като включим и люлеенето, което ще натоварва крепежните елементи под някакъв ъгъл... натоварването ще стане още по-голямо - предполагам - може би около 120 кила (честно да си кажа - не знам. :donknow: Тук трябва да се изчисли с формула, която не разбирам)

Въпроса ми е:
Кои са най-подходящите крепежни елементи/материали, които мога да ипозлвам за около 120 кила натоварване?
Има ли смисъл да се вманиачавам и да слагам сегментни анкери или втулкови или просто да сложа кука, която е на плоскост и да я закача с няколко универсални дюбела(на fischer примерно - duo power) и винтове?
Тук е моментът да попитам - Каква е разликата между втулковите и сегментни анкери?
Или пък да се метна на химически анкери? Все пак става дума за сигурността на децата ми.

Моля, за съвет. :roll:
Благодаря предварително! :beerchug:

Поздрави,
Антон Симеонов

Потребителски аватар
Антон Симеонов
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед апр 12, 2020 12:24 pm

Re: Инсталиране на люлка в домашни условия

Мнение от Антон Симеонов » съб апр 18, 2020 3:45 pm

Тук един пичага си е слагал люлка в хола,
ето клип:
https://www.youtube.com/watch?v=8rHGxttq4zM

И коментарите под клипа са много полезни.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Re: Инсталиране на люлка в домашни условия

Мнение от palio » чет сеп 17, 2020 11:28 am

Аз бих сложил химически анкер. Химическият анкер (ако се направи правилно) е най-здравият крепеж.
Освен това, в зависимост какво монтираш, залагаш шпилка и след това монтажът е само с една гайка.
В твоя случай може и нещо с кука на края и да хващаш люлката с карабинери.

Ето да изгледаш как се прави:
https://www.daznaeshkak.com/34-himicheski-anker-v-beton

Отговори