мухъл в банята...

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
tsveti
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед авг 03, 2008 10:02 pm

мухъл в банята...

Мнение от tsveti » нед авг 03, 2008 10:12 pm

Здравейте, моля ви, за съвет какво да направим за да се отървем от мухъла по стените в банята? :oops:
в момента са с латекс, който е специален за влажни помещения, но за по-малко от половин година започна да се лющи и да хваща мухъл

Ще ви помоля да обяснявате малко по-подробно :help:

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО! :D

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » нед авг 03, 2008 11:15 pm

Здравейте !Както знаете основен фактор за мухъла в банята е парата !Във вашия случай причината може да не е една!Изкате да получите по подробна информация но от ваша страна тя е много пестелива !!Не разбрах имате ли плочки в банята или цялата е на латекс защото това е от същественно значение ! Колкото повече информация давате вие толкова по компетентни ще са съветите които получавате !!!

Потребителски аватар
tsveti
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед авг 03, 2008 10:02 pm

Мнение от tsveti » пон авг 04, 2008 3:17 pm

стените до половината са с плочки, а другата са с латекс.
На пода от скоро сложихме плочки. Стараем се да поддържаме суха банята, но не помага...
става въпрос за баня в панелен блок на 2-рия етаж

Дали, ако боядисаме с блажна боя ще има положителен ефект?

Извинявам се за оскъдната информация, но не знам какво точно да опиша...ще съм благодарна на всяка ваша идея :wink:

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » съб авг 09, 2008 3:27 pm

Здравейте !Както вече ви написах според мен парата в банята се задържа повече време от необходимото и от там последиците лющене и мухъл ! Не без значение е и дали помещението се отоплява защото ако е със студени стени парата става много по бързо на вода която се стича по стените още повече че е панел който бързо поема и отдава температурните разлики ! Блажната боя ще издържи малко по дълго от латекса но ефекта ще е същия -ще започне да се лющи ! Според мен по трайното решение е да си сложите плочки до тавана така стичащата се вода няма да влияе на стените!! Предполагам че имате отдушник който не е функционален но 100% и е по добре да си сложите ел.вентилатор за по бързо отвеждане на парата на вън!!! Каквато и боя да сложите рано или късно стичащата се вода ще и повлияе по един или друг начин -успех

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » пон авг 11, 2008 5:08 pm

Предполагам, че нямате прозорец в банята. Ако е така, просто няма спасение от влагата. Имам познати, които след като излязат от банята почват да бършат с едни парцали и т.н. и вратата е постоянно отворена да се проветрява, колкото може.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » вт авг 12, 2008 9:48 am

Подкрепям birichkata1967 - ако има проблем в банята то трябва да остане там - отваряйки врата към коридора пренясяме мухъла там. И моето мнение е: плочки до тавана и сериозен вентилатор. Провери и някъде по отдушника ако си на ниските етажи някой над теб да не го е бутнал или запушил.
Става с клечка кибрит - доближи я до отвора - ако тегли пламъка е добре, слагаш силен вентилатор и си ОК. Ако обаче пламъка не трепти - имаш проблем :cry: и тръгвай по съседите!
Успех :\:D/:

Потребителски аватар
tsveti
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед авг 03, 2008 10:02 pm

Мнение от tsveti » вт авг 12, 2008 8:28 pm

мерси много за съветите :)
няма прозорец, но отдушника е добре , банята не се отоплява :)
ще видим кога ще можем да сложим плочки ;)

Потребителски аватар
al_ex1
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср авг 13, 2008 9:12 am

Мнение от al_ex1 » ср авг 13, 2008 9:32 am

Според мен изцяло е погрешно банята да се запечатва с материали които не дишат.Поне тавана е трябвало бъде направен с материал от рода на мазилките,а не с латекс или блажна боя!
"Въпрос на глупост е да обещаеш, а въпрос на чест е да изпълниш!"

Потребителски аватар
plamskiq
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет фев 01, 2019 11:37 pm

Мнение от plamskiq » пон фев 04, 2019 8:21 am

Здравейте , имам проблем в банята. С всека година мухала по тавана става повече и повече. Тавана е гипсо картон с вата. Имам и вентилатор който след баня стои по 4 5 часа както и влаго абсорбатор но разлика не виждам..
Последна промяна от plamskiq на вт фев 05, 2019 11:48 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пон фев 04, 2019 3:21 pm

plamskiq написа:Здравейте , имам проблем в банята. С всека година мухала по тавана става повече и повече. Такава е гипсо картон с вата. Имам и вентилатор който след баня стои по 4 5 часа както и влаго абсорбатор но разлика не виждам..
Вероятно искате да кажете, че ТАВАНА е с гипс картон, а не"ТАКАВА".
Вмъквам това "пояснение", защото неволно ни подвеждате и нас - хората, които бихме искали да помогнем. Най-вероятно проблема е от постоянно затворената врата на помещението - банята. Ако след приключването на къпането оставите вратата широко отворена, няма да имате такива главоболия. Няма да се опитвам да уча когото и да е на елементарна физика, но ще подскажа, че когато оставите вратата отворена, въздухът в жилището циркулира постоянно и спомага за естественото вентилиране на банята. Споменавате, че оставяте вентилатора да работи по 4 - 5 часа. Ако щете го оставете да работи денонощно, без прекъсване, но ако банята е затворена какъв въздух ще циркулира тогава, за да се проветри банята?
Може и де не искате да ми повярвате, може би ще искате да ме оборите с Ваше лично мнение. Няма да се опитвам да доказвам доказаното. Предлагам Ви да опитате и след това ще решите "дали съм прав или греша" както пее Васил Найденов в една своя песен.
Резултат няма да има след еднократна употреба, а ще е необходимо много повече време, особено след като помещението вече е с мухъл.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
plamskiq
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет фев 01, 2019 11:37 pm

Мнение от plamskiq » вт фев 05, 2019 11:54 am

Извинявам се за правописната грешка , със сигурноср не е е нарочно за да подведа някого все пак пиша за да получа съвет а не да заблуждавам.
Та да се върнем на темата - банята е около 20кв , а вътре в нея имам душ кабина . Мухала избива само в краищата на кабината а извън нея няма. Трябва ли да го почистя със спирт или белина или ще е по добре да се махне тази душ кабина и да сложа просто стъклен параван. Мерси

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт фев 05, 2019 10:28 pm

Спиртът няма да помогне, а белина... не мога да отговоря. Има един препарат, който унищожава мухъла за около 15 минути - "Саво".
Щом се образува мухъл само при душ кабината причината тогава е, че точно там няма циркулация на свеж въздух. Не съм сигурен дали като смените душ кабината с параван ще има кой знае какъв ефект. Според мен би трябвало периодично да пръскате мухлясалите петна с горе споменатия препарат и това ще е що-годе някакъв положителен резултат. Когато и дойде времето на банята да правите отново ремонт, тогава ще решите дали си струва да монтирате душ кабина или параван, или - нищо.
Но за първо време според мен почистването на мухъла със "Саво" е най- бързия, най-лесния и най-безболезнен начин.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори