Ламинат върху дюшеме

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
V.Georgiev
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб юни 27, 2009 5:57 pm

Ламинат върху дюшеме

Мнение от V.Georgiev » съб юни 27, 2009 6:07 pm

Имам намерение да поставя ламиниран паркет върху дюшеме.Смятам да използвам изолиращ материал и OSB плоскости.Мога ли да нивелирам неравния под с пясък,например?Сух пясък или пък смесен с някакво слепващо вещество?Върху нивелирания пясък да наредя изолиращите плоскости,а отгоре OSB и върху тях ламината?

Потребителски аватар
pippo
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: пет окт 23, 2009 8:44 pm

Мнение от pippo » пет окт 23, 2009 9:11 pm

мн ли е крив пода

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » нед окт 25, 2009 10:11 am

По-добре изравни нивото с керамзит или нещо подобно. Отдолу сложи найлон, керамзит и след това вата или XPS, OSB и накрая ламинат.

Потребителски аватар
cdrecor
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет ное 19, 2009 4:06 pm

Re: Ламинат върху дюшеме

Мнение от cdrecor » чет ное 19, 2009 11:16 pm

V.Georgiev написа:Имам намерение да поставя ламиниран паркет върху дюшеме.Смятам да използвам изолиращ материал и OSB плоскости.Мога ли да нивелирам неравния под с пясък,например?Сух пясък или пък смесен с някакво слепващо вещество?Върху нивелирания пясък да наредя изолиращите плоскости,а отгоре OSB и върху тях ламината?
Какво е това дюшеме, че трябва да се изравнява толкова? Има подложка с дебелина 5 мм, използвал съм я на места на два слоя за да обера неравности до 7 - 8 мм и върши работа.

Ако не ти трябва топлоизолация и няма неравности повече от 1 см можеш спокойно да сложиш OSB и после с подложка да наредиш ламината.

Нали си наясно, че това повдига нивото на пода с 2,5 до 3 см и трябва да се режат вратите?
Виж и цената на OSB плоскостите - общо взето излиза колкото евтин ламинат.

Потребителски аватар
g.vasilev
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон май 31, 2010 9:16 am

Мнение от g.vasilev » пон май 31, 2010 9:21 am

У нас сега се готвим да слагаме ламинат в/у дюшеме. Пода е доста крив и ме интересува дали трябва да се направи някакво изравняване, с какво би било най-удачно да се направи, без да се налага да се кърти дюшемето. Опасявам се, че само с подложка ламината ще се разтвори по зглобките след време.

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » пон май 31, 2010 5:35 pm

слагате фибран до 4 см зависи колко см ще е замазката трябва да е поне 3 см ако е по тънка със саморазливна отгоре замазка с армирана мрежа и ламинат така с фибрана изолирате плочата и не я топлите

Потребителски аватар
paco1
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:41 pm

Мнение от paco1 » вт юли 20, 2010 4:48 pm

Най добре е да се направи оглед от специалист и да се прецени на място ;) http://www.laminatorood.hit.bg

Потребителски аватар
ZDANY
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон окт 18, 2010 1:54 am

Мнение от ZDANY » пон окт 18, 2010 2:14 am

STAVA SAMO SAS IZOLACIATA 5 MM
МОНТИРАНЕ НА ЛАМИНИРАН ПАРКЕТ, РЕДЕНЕ, ПРЕНАРЕЖДАНЕ, ЦИКЛЕНЕ, ФУГИРАНЕ И ЛАКИРАНЕ НА ПАРКЕТ И ДЮШАМЕ 0896857405

Потребителски аватар
alfina1
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед май 15, 2011 12:58 pm

ламинат върху дюшеме

Мнение от alfina1 » нед май 15, 2011 1:02 pm

Моля за съвет. Имаме плоча , отгоре фибран , после дюшеме . Сега искаме да сложим отгоре и ламинир.паркет. / не питайте за причините - основателни са /Интересува ме
1 дали ламината няма да задуши дюшемето и да започне да гние след някоя друга година . В момента му няма нищо
2. Каква вата да сложим над дюшемето - само стандартната бялата която върви с ламинир паркет или да вземем от другата една такава сива и по-дебела
3. и как да изравним нескопосаното дюшеме - денивелация на места ок 1 см преди да положим ламината

Благодаря предварително на всички ви за мненията

Потребителски аватар
josifn
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пон авг 23, 2010 8:32 pm

Мнение от josifn » пет май 27, 2011 11:47 pm

Удачно ли е за изравняване нивото между плочки и ламинат да се използва 8-9 мм OSB под ламината? Основата е сравнително равна замазка.

Потребителски аватар
swetlomir
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб юли 09, 2011 11:18 pm

Здравейте

Мнение от swetlomir » съб юли 09, 2011 11:24 pm

Бих искал да питам как да оправя пода защото е безобразно крив (уж със самозаливаща замазка), защото там ще слагам легло а има празнина и паркета ще си замине. :help: Много ме е срам че се излгъх за фалшивата замазка но кво да се прави.Търговеца ме излъга. :[-X:
Помагайте и аз ще помагам.

Потребителски аватар
nayden_popov
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср сеп 19, 2012 5:49 pm

Re: Ламинат върху дюшеме

Мнение от nayden_popov » ср сеп 19, 2012 6:04 pm

V.Georgiev написа:Имам намерение да поставя ламиниран паркет върху дюшеме.Смятам да използвам изолиращ материал и OSB плоскости.Мога ли да нивелирам неравния под с пясък,например?Сух пясък или пък смесен с някакво слепващо вещество?Върху нивелирания пясък да наредя изолиращите плоскости,а отгоре OSB и върху тях ламината?
Най-доброто решение според мен е ако използваш саморазливна шпакловка малко скъпичка но пък за сметка на това е качествена.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Re: Ламинат върху дюшеме

Мнение от Luna » пет сеп 21, 2012 9:46 am

Най-доброто решение според мен е ако използваш саморазливна шпакловка малко скъпичка но пък за сметка на това е качествена.
Каквя е тази ''саморазливна шпакловка""? За първи път чувам, че шпакловката се саморазлива, остава и да се самонивелира .....:)))

Потребителски аватар
nikolovvd
любител
Мнения: 53
Регистриран: ср авг 28, 2013 3:55 pm

Мнение от nikolovvd » ср авг 28, 2013 4:16 pm

Минах през ламинат върху фибран, ламинат върху гипсфазер, но сега съм пред дилема, защото се налага да махна ламината и гипсфазера по здравословни причини.
Сина ми има алергия към плесен и мухъл. Когато е в стаята киха и кашля, пие една шепа лекарства , но не мисля, че химията е удачния вариант за изход от положението.
Живея в къща на първия етаж. Под мен има мазе, като моята половина от мазето е покрита с 10+ см бетон марка 500, а бетона е положен върху дебел найлон за изолиране на влагата. Въпросната стая е над мазето на съседите от горния етаж и проблема явно идва от влагата в тяхното мазе. Предполагам влагата прониквайки през каратавана и дюшемето. Като се вземе под внимание хитроскопичността на гипфазера, с голяма вероятност може да се твърди, че плесента е обхванала всичко под ламината и само фактът, че ламината е от стария и е лепен, не се е показал отгоре.
Идеята ми е да положа една циментова замазка върху дебел найлон, по възможност най-тънко - 30 до 50 мм на местата, където е пропаднало дюшемето. Гредите са 15-20 см, а дъските 4 см и предполагам ще издържат тежетта от близо 2 тона. След около месец мисля да сложа едно хидроизолационно покритие върху замазката и с това да запечатам влагата веднъж за винаги.
Въпросът е дали имам някакви други алтернативи? Трябва ли да сложа някаква арматура, макар и символична в замазката, след като е върху еластичен под?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Ламинат върху дюшеме

Мнение от tmilanov » съб окт 12, 2013 10:54 am

V.Georgiev написа:Имам намерение да поставя ламиниран паркет върху дюшеме.Смятам да използвам изолиращ материал и OSB плоскости.Мога ли да нивелирам неравния под с пясък,например?Сух пясък или пък смесен с някакво слепващо вещество?Върху нивелирания пясък да наредя изолиращите плоскости,а отгоре OSB и върху тях ламината?
Това, което мислите да направите е възможно най-лесно,бързо и удачно. Но както сам се сещате, в пясъка трябва да има слепващо вещество, познато у нас ( в нашата страна) като ЦИМЕНТ. В зависимост от големината на неравностите, едрите талашитени плоскости с названието OSB ще поемат малка част от кривините, но не всичко. Ламинирания паркет за да не "плува" под краката ни когато ходим трябва да се полага върху равнина, в която има отклонение до 3мм/кв. м. Това означава, че след като е направена замазката, ще е необходимо да положите и самонивелираща замазка, която ще "обере" разликите в неравностите на плочата и основната замазка. И тогава може би OSB-то може и да не се полага.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори