Ел инсталации

Осветителни тела,инсталации,идеи
Потребителски аватар
mil10
начинаещ
Мнения: 30
Регистриран: пон май 11, 2009 11:25 am

Мнение от mil10 » съб окт 17, 2009 7:09 am

Кой ви каза че удължителите са само с 3 гнезда :lol: :lol:
Има и с по 4,5,6, и нагоре даже. Моя в който съм си включил компа и другите работи покрай него е 6 гнезда. И кабела си му е 1.5кв :lol:

А прочетохте ли случайно зщкакво пише на гърба на контактите за колко ток са 10 или най много 16А е точно затова е 1.5кв.

Ей до къде я докарахте, не моите да оправите един удължител а стигнахте до високоволтови предпазители :applause: :applause: :applause:

Потребителски аватар
мария
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон ное 16, 2009 10:50 am

Мнение от мария » пон ное 16, 2009 11:04 am

misiamoiatdom написа:Здравейте,

Ел. инсталациите бяха разгледани в 23-то предаване.
http://www.misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow_23
здравейте!търся помощ!
от няколко години сметките ми за ток нарастват право пропорционално,с една и съща консумация на ток!при проверка се установява ,че всичко е изрядно,но дневната ел. енергия ми достига до 500кв ,при положение,че в дома ми през деня няма никой ,а нощната е точно определена 3кв за един бойлер!може ли да ми обесните от къде се получава тази работа ,тъй като от ЕВН ми обесняват ,че си го горя тока ,а през деня имам само един компютър,хладилник и телевизор работещ!Моля помогнете ми!

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Мнение от tyson » пон ное 16, 2009 1:50 pm

мария написа: здравейте!търся помощ!
от няколко години сметките ми за ток нарастват право пропорционално,с една и съща консумация на ток!при проверка се установява ,че всичко е изрядно,но дневната ел. енергия ми достига до 500кв ,при положение,че в дома ми през деня няма никой ,а нощната е точно определена 3кв за един бойлер!може ли да ми обесните от къде се получава тази работа ,тъй като от ЕВН ми обесняват ,че си го горя тока ,а през деня имам само един компютър,хладилник и телевизор работещ!Моля помогнете ми!
По мои груби сметки това ще рече по 1 киловат постоянно включен през целия ден.
Щом електромера го е отчел това количество консумирана електроенергия значи е изхарчена.
Какво ти е количеството изразходвана нощна енергия?
Бойлера постоянно ли е включен или го включате само за ноща :?:

Потребителски аватар
мария
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон ное 16, 2009 10:50 am

Мнение от мария » пон ное 16, 2009 2:57 pm

tyson написа:
мария написа: здравейте!търся помощ!
от няколко години сметките ми за ток нарастват право пропорционално,с една и съща консумация на ток!при проверка се установява ,че всичко е изрядно,но дневната ел. енергия ми достига до 500кв ,при положение,че в дома ми през деня няма никой ,а нощната е точно определена 3кв за един бойлер!може ли да ми обесните от къде се получава тази работа ,тъй като от ЕВН ми обесняват ,че си го горя тока ,а през деня имам само един компютър,хладилник и телевизор работещ!Моля помогнете ми!
По мои груби сметки това ще рече по 1 киловат постоянно включен през целия ден.
Щом електромера го е отчел това количество консумирана електроенергия значи е изхарчена.
Какво ти е количеството изразходвана нощна енергия?
Бойлера постоянно ли е включен или го включате само за ноща :?:
не е постоянно включен правих опити и с включен и без ,резултата е същия дневна на 24 часа около 10кв ,а нощна най-много по 4 кв.куриоза е,че нямам такива уреди,които да консумират толкова ел. енергия,изброих какви са -хладилник ,телевизор и компютър включени през деня,няма движение на електромера при изключен шалтер но излиза ,че е консумиран тока.вече незнам какво се случва?засичала съм поотделно всички уреди -бойлер-3кв,хладилник и компютър -1000вата,за час консумация!

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Мнение от tyson » пон ное 16, 2009 4:27 pm

Колко ти пише във фактурата за дневно и нощно потребление за месец. Сигурно нещо неотчиташ както трябва. Какво означава дневна за 24 часа ::-k: Дневната е дакажем от 8:00 до 0:00ч, а нощната е през останалият период от денонощието :wink:
Този твой компютър много харчи :shock: 1 киловат си е доста за РС. Но пък ако наистина консумира толкоз и е постоянно включен сметката ще ти излезе.Отдруга страна защо пък трябва да е постоянно включен, данеби да имаш сървър на него който да е включен 24/7 :?: Иначе няма никакъв смисъл да работи постоянно :roll:
мария изключи си тока от предпазителя, който е при електромера в таблото, за определено време и ако пак ти отчете някаква консумация ще трябва да се обърнеш към съответните органи от КЗП например.

Потребителски аватар
мария
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон ное 16, 2009 10:50 am

Мнение от мария » пон ное 16, 2009 4:43 pm

tyson написа:Колко ти пише във фактурата за дневно и нощно потребление за месец. Сигурно нещо неотчиташ както трябва. Какво означава дневна за 24 часа ::-k: Дневната е дакажем от 8:00 до 0:00ч, а нощната е през останалият период от денонощието :wink:
Този твой компютър много харчи :shock: 1 киловат си е доста за РС. Но пък ако наистина консумира толкоз и е постоянно включен сметката ще ти излезе.Отдруга страна защо пък трябва да е постоянно включен, данеби да имаш сървър на него който да е включен 24/7 :?: Иначе няма никакъв смисъл да работи постоянно :roll:
мария изключи си тока от предпазителя, който е при електромера в таблото, за определено време и ако пак ти отчете някаква консумация ще трябва да се обърнеш към съответните органи от КЗП например.
това го направих ,но е компютър и хладилник едновременно,но не е постоянно включен ,опитах всичко изключвах но консумацията си е същата.засичам сутрин когато тръгвам на работа и вечер когато се пребирам и горя около 10кв
,най много дневна ми е 497кв,а нощна 113.говорих с техници и те казах ,че всичко е наред ,но с тези уреди незнам как изгарям тази ел.енергия?

Потребителски аватар
retere
начинаещ
Мнения: 27
Регистриран: съб мар 14, 2009 4:19 pm

Мнение от retere » ср ное 18, 2009 11:57 pm

Не казвай нищо на комшиите.оставяй различни консуматори включени в контактите.и си направи табличка кой колко харчи.В апартамент ли си? :mhihi:комшиите над вас постоянно ли са у тях..
все го режа и все е късо...:-)

Потребителски аватар
dr_olele
начинаещ
Мнения: 28
Регистриран: съб сеп 26, 2009 12:53 am

Мнение от dr_olele » пет ное 20, 2009 12:26 am

mil10 написа:Кой ви каза че удължителите са само с 3 гнезда :lol: :lol:
Има и с по 4,5,6, и нагоре даже. Моя в който съм си включил компа и другите работи покрай него е 6 гнезда. И кабела си му е 1.5кв :lol:

А прочетохте ли случайно зщкакво пише на гърба на контактите за колко ток са 10 или най много 16А е точно затова е 1.5кв.

Ей до къде я докарахте, не моите да оправите един удължител а стигнахте до високоволтови предпазители :applause: :applause: :applause:
6 ампера на квадрат ,1 киловат на квадрат при 220v(безопасно без греещи кабели)
и колко мислиш, че харчи един комп ,буфер,телевизор, и две уредби и двд ,слаби консуматори пробвай 5 печки като си толкова хитър удължитела е къс и е предназначен за домашни потреби не е по дълъг от 3 метра съвсем нормално е да има 5 6 гнезда и нагоре.
10 апрера отговаря на 1.5 квадрата и безопасно поддържане на мощност 1.5-2 киловата повече или по малко в зависимост от дължината на кабела.

Потребителски аватар
ge2e
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет апр 09, 2009 12:47 am

стандарти полагане контакти, ключове

Мнение от ge2e » пон ное 23, 2009 2:24 pm

Здравейте,

В момента прекарвам ел.инсталацията на малка къщичка, която си построих преди около година. Интересувам се от нивата на поставяне на контактите и ключовете от готов под според стандарта. Според ел.проекта, който ми е разработен за къщата, проектанта е посочил контакти на 30см от готов под, а за ключовете на 1,00м от готов под. Това ме идва малко нисичко, но все пак е проектант. :idea: Забелязал съм, че в новите кооперации разполага контактите на около 50см от пода, а ключовете на 1,20м от пода. Причината за по-ниските нива за ключовете си го обяснявам с възможността малките деца да могат да включват осветлението, но все пак искам да видя точно стандарта, ако някой може да го цитира :help: .

Поздрави

Потребителски аватар
mil10
начинаещ
Мнения: 30
Регистриран: пон май 11, 2009 11:25 am

Мнение от mil10 » пон ное 23, 2009 8:39 pm

Слагай си ги както ти е удобно. Проектанта ги е писал колкото да напише нещо и да ти вземе парите. Иначе всеки път като се навеждаш ще го благославяш :lol:

Потребителски аватар
vasilkovv
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср окт 26, 2011 9:39 am

Мнение от vasilkovv » ср окт 26, 2011 9:51 am

монтажна схема за свързване на импулсно реле с 9 бутона

Отговори