Фирми за дограма-мнения

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
saras
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет фев 04, 2010 8:38 pm

Фирми за дограма-мнения

Мнение от saras » чет фев 04, 2010 9:25 pm

Една такава тема ще е полезна за всички,ако някой знае нещо за някоя такава фирма нека сподели дали е доволен или не.

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Re: Фирми за дограма-мнения

Мнение от martatabs » пет фев 05, 2010 9:59 pm

saras написа:Една такава тема ще е полезна за всички,ако някой знае нещо за някоя такава фирма нека сподели дали е доволен или не.
Мислиш ли,че би била полезна?Фирми много,качества и цени различни.Може дадения клиент да се разочарова,дори да има добри отзиви за дадената фирма.Капиш?

Потребителски аватар
tsvetelin_petrov
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: нед май 23, 2010 3:45 pm

Re: Фирми за дограма-мнения

Мнение от tsvetelin_petrov » нед май 23, 2010 3:49 pm

martatabs написа:
saras написа:Една такава тема ще е полезна за всички,ако някой знае нещо за някоя такава фирма нека сподели дали е доволен или не.
Мислиш ли,че би била полезна?Фирми много,качества и цени различни.Може дадения клиент да се разочарова,дори да има добри отзиви за дадената фирма.Капиш?
Съгласен съм под път и над път се появиха разни фирми които уж работят качествено докато не ти вземат парите, след това всичко бива претупвано на бързи обороти ... и се оказва че сме си дали парите за нещо което далеч не е толкова качествено.

Потребителски аватар
nelly
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет юни 03, 2010 10:56 am

Re: Фирми за дограма-мнения

Мнение от nelly » чет юни 03, 2010 11:01 am

Здравейте .Аз наскоро се занимавах с търсене на фирми за дограма и разбира се намерих много съм доволна от всичко което ми беше направено.Взеха ми нормална цена и всичко беше монтирано перфектно.Има всякакви фирми много от които са измамни което не е приятно ,защото се дават пари и разчиташ да получиш това което си поръчал ,но не винаги става така както си го мислил. :D

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Re: Фирми за дограма-мнения

Мнение от martatabs » ср юни 09, 2010 7:46 pm

nelly написа:Здравейте .Аз наскоро се занимавах с търсене на фирми за дограма и разбира се намерих много съм доволна от всичко което ми беше направено.Взеха ми нормална цена и всичко беше монтирано перфектно.Има всякакви фирми много от които са измамни което не е приятно ,защото се дават пари и разчиташ да получиш това което си поръчал ,но не винаги става така както си го мислил. :D
Не се заяждам,но какво разбираш под "ДОВОЛНА",да си я правила ти съм съгласен.Интересно ми е.То един "изпатил" клиент ми каза също,че е доволен от дограмата си,но като ходих за някакви размери до тях се разочарова.Някой му беше сложил дограмата "на око" и с турски обикновенни панти,такива дето не се регулират,и висне ли крилото...мъка.Иначе доволен...ха! Но има и изключения,и то добри изключения.

Потребителски аватар
Gala721
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет юни 10, 2010 3:48 pm

Мнение от Gala721 » чет юни 10, 2010 4:12 pm

Здравейте! Относно дограмите може да се пише толкова много.... Аз например като тръгнах да търся дограма ми препоръчаха Рехау като марка. Да не бъдела вивапласт, да не бъдела турска, че бързо пожълтявала. Немска да е. Отидохме в една фирма - Валда - и като питахме с каква дограма работят отговора беше :О, само с немска, Рехау. Исках дограма със следните характеристики: 5 камерна, 32мм. стъклопакет, пвц перваз 8 см към стаята, ал.перваз отвън, комарник на панти, с обикновено стъкло и това нещо ми струваше 440лв. Поръчахме го. Монтираха ни го. Не ми хареса това, че врата на прозореца е надраскана по ъглите. Иначе изолира - нищо не се чува като е затворено, но пък днес се замислих, че то през деня като е отворено само птички се чуват - квартала ни е много тих и уютен. Сега ще си поръчвам прозорец със врата към балкона на терасата но отидох в друга фирма - Ели-М, където също работят с Немска дограма но с друго име не Рехау. Отначало искахме Немска дограма, 5 камери, 24 мм. на стъклопакета, с первази, с мухарник, с обикновено стъкло, прозореца да не се отваря, вратата да се отваря в двете посоки. Този вариент като размери е почти същия като прозореца само който поръчахме в предната фирма и ще струва 680 лв. А ако е с бълг. дограма вратата с прозореца ще струва 540 лв. Което за мен означава, че онази ф-ма Валда изобщо не са ми сложили невска дограма ами си е българска по всяка вероятност. И си мислех дали е малко 24 мм. стъклопакет, но тъй като около нас е много тихо няма смисъл да се "набутвам" с повече пари.Имало начин да се познае коя дограма е немска, когато е на срязан профил, но като ти донесат дограмата, ако не си познавач - хайде дето ще познаеш.... И за това реших, че ще е българска, та каквото и да става. Във всяка фирма приказват толкова сладко.... Но ако си с ограничение в бюджета немска дограма, ама някой друг път. Немските са много скъпи и ако е по-ниска цената това че ще е немска е заблуда.

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » чет авг 19, 2010 10:17 pm

Гала,не се заяждам,но какво разбираш под немска дограма.Само да те светна,че болшинството ''немски'' профили са произведени извън Германия.Дори и БГ производитили на профили се пъчат,че се правят по австрийска технология.
''Имало начин да се познае коя дограма е немска, когато е на срязан профил,'',може и да е така,но виж по-горе написаното от мен.
Dа си призная oчудих се,когато видях ПВЦ дограма ETEM.No се оказа,че това е най обикновенно БГ KMG с лепенки на ETEM. ::-s:

Потребителски аватар
белята
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет ное 24, 2011 3:41 pm

дограма

Мнение от белята » чет ное 24, 2011 3:47 pm

Само да си кажа мнението за една Софийска фирма , става въпрос за "Братя Градеви", скъпчии и не работят добре. Фирмата се намира на бул. Хр.Ботев в близост със Симеон. Това е моето мнение за тях :applause:
По добре коремче от бира,отколкото гърбица от работа.

Потребителски аватар
Кузман
начинаещ
Мнения: 26
Регистриран: ср дек 14, 2011 11:23 am

Мнение от Кузман » ср мар 07, 2012 12:26 pm

Търсете и препоръчвайте, трябва да има няква достоверна информация за монтажници, а не фирми влезнали да критикуват конкуренцията!

Потребителски аватар
djreni
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон юли 23, 2012 11:10 am

Мнение от djreni » пон юли 23, 2012 11:21 am

Пиша тук, за да споделя с хората, които искат да слагат алуминиева дограма. Не ползвайте услугите на фирма Profil Сложиха ми алуминиева дограма на терасата и при първия дъжд даде конденз. От тогава съм им звъняла най-малко 30 пъти, в началото ми даваха обещания, че при първа възможност техен служител ще посети адреса , за да смени стъклопакета, казваха, че имат много работа и да съм търпелива, след което ме забравиха. В последните 3-4 месеца звънях на тяхна служителка Борислава, която всеки път лично ми обещаваше, че ще ми върне обаждането веднага щом провери случая, но това никога не се случваше и се налагаше отново и отново аз да й звъня. Накрая най-нагло и безцеремонно ми заяви, че гаранцията ми вече е изтекла и трябва да си заплатя смяната на стъклопакета.
Правете си сами изводи за тази фирмичка. Аз лично дълбоко съжалявам, че им се доверих. Това е сайта на фирмата http://www.profil-bg.com/ не им се доверявайте

Потребителски аватар
pavkata
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон окт 01, 2012 4:52 pm

фирми за дограма в Пловдив

Мнение от pavkata » пон окт 01, 2012 5:09 pm

Ако някой търси фирма за дограма в Пловдив в никакъв случай да не избира фирма ПРОФИЛУКС ГРУП ООД вече четвърти месец ме въртят с едни врати. На по-лъжлива и некоректна фирма от тази не съм попадал досега. Взеха парите и сега вече четвърти месец си чакам вратите. Но аз съм виновен, че им платих предварително. Дано поне предпазя други да не им се случи същото.

Потребителски аватар
petko_marinov
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон окт 15, 2012 3:24 pm

Мнение от petko_marinov » пон окт 15, 2012 3:30 pm

Имам един въпрос сложих си пвс добрама и искам да попитам трябва ли да се дупчи за да диша ?

Потребителски аватар
ablak
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср апр 17, 2013 10:26 pm

Мнение от ablak » чет апр 18, 2013 11:27 am

Здравейте, аз лично си закупих дограма от тази фирма: http://masplastik.com/ и съм много доволен. Ако искате може да разгледате продуктите им. Надявам се и вие да останете доволни.

Потребителски аватар
kalo77
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср апр 24, 2013 5:46 pm

Мнение от kalo77 » ср апр 24, 2013 5:47 pm

Колебая се между два профила за дограма – Kommerling и KBE и двете 5 камерни. Много ми похвалиха Kommerling, но нейната цена е и по-висока. Заслужава ли си разликата? Ще сменям 3 големи прозореца, което си е бая пари. Едната фирма – Алумина, ми предложи подарък Ка стъкло, ако взема профил Kommerling, което до някаква степен компенсира по-високата цена. Май ще се възползвам от тази промоция ако не излезе нещо по-добро. Някой може ли да ми каже дали правя правилен избор? А и ми казаха, че имало и оферта за кредит от евросъюза, ако дограмата ти е 5 камерна и имаш някакво по-специално стъкло.

Потребителски аватар
Dean
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб юни 01, 2013 6:16 pm

Метална Дограма - Метални Входни Врати с Чип

Мнение от Dean » съб юни 01, 2013 6:28 pm

Врати с чип система, която може да се монтира и на стара дограма е добро решение за вход на блок.
http://www.metalni-vrati.bg/vrati-4ip

Отговори