Място на полагане на хидроизолираща лента

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
bggeors
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон сеп 27, 2010 1:33 pm

Място на полагане на хидроизолираща лента

Мнение от bggeors » вт окт 05, 2010 1:50 pm

Здравейте колеги предстои ми да санирам новопостоената ми къща.Гледах много предавания но не ми стана ясно къде е по правилно да положа хидроизолиращата лента ако санирам стените на открита терасата преди или след санирането в долните ръбове т.е. тухла-лента-стиропор или тухла-стропор-лента?

2.С какво да изолорам частта от основите която е над повърхността(навсякаде в основите съм заложил Фундолин).
3. Споделете впечатление от продуктите на ВЪЛКОВ Русе

Потребителски аватар
галя
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон май 04, 2015 3:37 pm

хидроизолация на подложен бетон

Мнение от галя » пон май 04, 2015 3:49 pm

Здравейте, започваме строеж на къща. Целият първи етаж, който включва гараж,механа, мазе и т.н. е почти под земята. Върху първата плоча ще има хидро и топлоизолация. Ще има и дренаж. Въпросът ми е необходима ли е хидро върху подложния бетон.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Re: Място на полагане на хидроизолираща лента

Мнение от Luna » чет май 07, 2015 11:19 am

bggeors написа:Здравейте колеги предстои ми да санирам новопостоената ми къща.Гледах много предавания но не ми стана ясно къде е по правилно да положа хидроизолиращата лента ако санирам стените на открита терасата преди или след санирането в долните ръбове т.е. тухла-лента-стиропор или тухла-стропор-лента?

2.С какво да изолорам частта от основите която е над повърхността(навсякаде в основите съм заложил Фундолин).
3. Споделете впечатление от продуктите на ВЪЛКОВ Русе
Правилното място на лентата е над стиропора. Т.е. - тухла - стиропор - лента. Така няма да прониква влага под изолацията.

Отговори