Топлоизолация на панелен апартамент с тунел отдолу

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
martwo1
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет дек 14, 2012 1:06 pm

Топлоизолация на панелен апартамент с тунел отдолу

Мнение от martwo1 » пет дек 14, 2012 1:24 pm

Здравеите, прегледах темите за топлоизолация за тунели но не открих нищо сходно с моя случай а тои е че апартамента които е панелен се намира в блок на втори етаж и под него минава тунел през които всекидневно минават хора, поради което идеята зя заграждане отпада и разполажението му е такова че става много голямо течение, отвън тунела е покрит само с някакви ламарини и под тях не се знае какво има но мисля че има известно пространство изпълнено с въздух понеже се е случвало деца да ритнат с топка по него и тои се разтриса доста силно, от вътре има положено подово отопление и паркет от стария тип които се лепеше, за сега целта е да се изолира само отвън но със фибран и стиропор и с последваща замаска не мисля че ще стане, трябва нещо по дебело и здаво пенеже апартамента си е доста студен, големината на тунела е приблизително 4м ширина, 8м дължина и около 3 метра височина, надявам се да се намери някъкво решение понеже проблема лежи с години но решение не се намира, и се сега се сещам дали няма да стане с каменна вата под ламарините, понеже апартамента е наистина доста студен ? Искам само да допълня че тунела е пролука в блока нещо като пряк път за да не се заобикаля а не е нещо като гараж или да води към дворно място.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » съб дек 15, 2012 7:28 pm

martwo1, защо толкова неграмотно си написал всичко това? Целият пост е едно безкрайно, пълно с грешки изречение. Ако искаш опитай пак, за да можем да разберем какъв е проблемът ти и какво питаш.

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » пон дек 17, 2012 8:37 am

дай снимки на този тунел и за кой град е това

Потребителски аватар
KIBRIT
начинаещ
Мнения: 32
Регистриран: пет дек 14, 2007 11:11 am

Мнение от KIBRIT » пон дек 17, 2012 4:51 pm

Каменна фасадна вата .
Доста скъпо ще ти излезе обаче.
32 м2 вата ще съм към 350 лева,но с поставянето ще стигне 1600 лева.
Обърни се към фирми за топлоизолация. За 6 см вата ще ти искат 50 лв./м2
БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Εγώ είμαι αστυνομικός !

Потребителски аватар
martwo1
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет дек 14, 2012 1:06 pm

Мнение от martwo1 » ср яну 16, 2013 6:38 pm

Мерси за отговорите. Достигнахме и до вариант с термопанел. Според вас ще има ли ефект ако се сложи и дали изобщо си заслужава?

Потребителски аватар
izobg
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср яну 16, 2013 10:47 pm

Мнение от izobg » ср яну 16, 2013 11:16 pm

Със сигурност ще има ефект, но не мога да кажа със сигурност дали си заслужава парите. Ако го направиш дай някоя снимка да видим после :)
Занимавам се с монтаж на външна топлоизолация и саниране. Ако мога да помогна на някой, ще се радвам да се свърже с мен - http://www.izo.bg

Потребителски аватар
martwo1
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет дек 14, 2012 1:06 pm

Мнение от martwo1 » чет яну 17, 2013 11:59 am

Още въпроса не е разгледан толкова задълбочено, но относно здравината която има термопанела мисля че е наи добрия вариант. Доста често се случва деца да ритат с топка в тунела през жегата и си се налага да е здраво. А относно топлоизолационните му своиства мисля че ще е добър избор. За тези които са от Пловдив, тунела на спешния вход на Хирургиите е покрит точно с термопанел, от там всъщност доиде идеята.

Потребителски аватар
martwo1
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет дек 14, 2012 1:06 pm

Мнение от martwo1 » чет яну 17, 2013 12:01 pm

limo052 - става въпрос за град Пловдив, а за снимките ще се опитам да кача в най-скоро време. :)


Отговори