Осветление

Осветителни тела,инсталации,идеи
Потребителски аватар
mpelev
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб апр 05, 2008 7:34 pm

Осветление

Мнение от mpelev » съб апр 05, 2008 7:40 pm

Искам да монтирам осветление тип лунички на таван на стая 5м х 3.5м.Някой от личен опит може ли да ми даде съвет колко броя да бъдат и как да са разположени за оптимално осветление.

Потребителски аватар
rado81
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:28 am

зенит вс спартак

Мнение от rado81 » вт апр 08, 2008 10:32 am

Tanya в сентябре-октябре я бы в другую страну поехала, а у нас так складывается, что или сейчас или никогда )) поэтому в плане дальности перелета и температуры было оптимально только в Египет, да и то
Последна промяна от rado81 на съб дек 26, 2009 3:00 pm, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
един от най-добрите
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср апр 09, 2008 1:37 am

Мнение от един от най-добрите » ср апр 09, 2008 1:57 am

Луничките, начинаещи мои, не са подходящи за основно осветление. Защо? Първо - за да осветите такова помещение както би ви харесало ,трябва да нацвъкате огромен брой лунички,защото колкото и широкоъгълни да ги подберете - не осветяват, дори и да ви се струва странно . В магазина ми / 30 кв.м. / имам 30 лунички по 35 вата = 1050 вата и 6 металхалогенни лампи от по 150 вата. Когато пусна само две от металхалогенните лампи / 300 вата/, помещението е по-светло от колкото при пуснати всичките 30 лунички./ 1050 вата/ . Второ - предвид горното - не е иконом. изгодно , дърпа ток, а и ще има да сменяте крушки.. .Трето - красотата на луничката е да бъде акцент , а не основно осветление. / това е нещо като да си сложиш пръстени на всички пръсти на ръцете .. / Четвърто - за тях трябва задължително окачен таван - да има къде да ги пъхнеш. Мога да изброя още няколко "против" ама нека да видя и някои други вопли за помощ..
ако ти се струва, че всичко ти върви като по масло, провери да не е вазелин..

Отговори