Отопление за апартамент

Отоплителни уреди, инсталации, камини

коѝ начин на отопление предпочитате

Анкетата завърши на чет авг 19, 2010 5:23 pm

на твърдо гориво
1
17%
ел.котле
1
17%
климатик
3
50%
ако знаеш друг подходящ вариант предложи го
1
17%
 
Общо гласове: 6

Потребителски аватар
pefitthisshit
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед дек 16, 2012 9:08 am

Бягайте далече от "Галан"

Мнение от pefitthisshit » нед дек 16, 2012 9:13 am

Който хвали това котле значи вероятно е чичо Митко или негов роднина!Пазете от неквалифицирани майстори!Ако случайно някъде дочуете за този "Галан" и започнат да ви омаяват с обещания за топла зима с ниски цени и бивш военен ви предложи да ви го "сложи" у дома ще бъде буквално!Не се хващайте на празни приказки и обещания както направихме ние с нашите три обекта и сега усещаме тежките последствия :x :x :!: :!:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пон май 27, 2013 8:25 pm

жичка и Петков са Ви отговорили най-добре на запитването Ви! Има още един, който хубаво Ви пита "какво значи, кое е най-добро?" и Ви задава съвсем нормални въпроси на кой етаж сте и т.н. Моето лично мнение е, че както и да го мислите, както и да го правите, все ще има нещо недоизкусурено или нещо, от което няма да сте доволен. Каквото и отопление да решите да направите, все ще има нещо, което няма да Ви хареса. Всяка една отоплителна система си има своите предимства и недостатъци. Най-важното решение е Вие и Вашето семейство каква отоплителна инсталация ще предпочетете и си направете възможно по-точна преценка като защо сте се спрели точно на този вариант! На първо място, решението е само Ваше! Колкото сме участници във форума, толкова мнения ще прочетете, и всеки ще защитава своята "кауза", но дали ще е удачна за Вашето жилище и Вашето семейство? Всеки вид инсталация е свързан с пари, и то никак не са малко! Вие преценявате с какви средства разполагате и каква ще е рентабилността им (възвръщаемостта им).
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:


Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет юни 20, 2013 4:26 pm

Естествено diontio, кой е този, който ще мъкне до 7-мия етаж дърва и въглища? Аз също съм на седмия етаж, но съм с централно парно.
Има вариант за локално парно с електрическо котле, но каква е цената и колко ток изразходва, въобще не съм се интересувал и нямам представа!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
itan
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт мар 29, 2011 10:03 am

за локално парно

Мнение от itan » нед юли 07, 2013 9:47 am

един плюс за локално парно

Потребителски аватар
gabriellin
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср юли 10, 2013 8:50 pm

Мнение от gabriellin » ср юли 10, 2013 8:53 pm

И аз съм за локално парно!

Потребителски аватар
toni_toni
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб ное 23, 2013 4:37 pm

Re: Отопление за апартамент

Мнение от toni_toni » съб ное 23, 2013 5:39 pm

Зидаря написа:Здравеите.На скоро си закупих жилище(95м2,външна изулация) и незнам какво отопление да му сложа тъѝ като вариантите са много(на твърдо гориво,ел.котли,климатици и т.н.) и незнам кое ще бъде по евтино и качествено моля за кмпетентен съвет.
:help: п.с. Моля тези които у4стват в анкетата да се аргументират за6то,благодаря.
Мисля, че най-правилно е да изходиш от собственото си време, което можеш да отделиш за птдръжка в годините на пред, както и от периода за избиване на първоначалната инвестиция. Не забравяй да включиш и парите които се дават при аморизация. Успех!
В случай, че се спреш на конвектори мога да помогна в избора
niama ne moga ima ne iskam

Потребителски аватар
iliqnadenkova
начинаещ
Мнения: 33
Регистриран: съб авг 29, 2015 10:05 pm

:)

Мнение от iliqnadenkova » съб окт 24, 2015 3:50 pm

Аз съм твърдо за ел.котлето, удобно е и бързо се отоплява.

Потребителски аватар
Йорданов
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт мар 01, 2016 9:51 pm

Мнение от Йорданов » вт мар 01, 2016 10:06 pm

Ние сме вече втори сезон с Пелетна Камина [http:/biootoplenie.com/камини-с-водна-риза/ по препоръки на наши приятели и сме доволни определено предимствата са доста : топлината е несравнима , няма усещане на неприятна миризма от горенето или дим ,вратичката на камината не се отваря освен при периодично почистване на няколко дена с прахосмукачка, което отнема 1 минута , напълно автоматизиран процес при запалване и горене , 24/7 работа при доста задоволителен разход за цял сезон , включваш и бойлера в инсталацията и компенсираш с по нисък ток...[/url]

Потребителски аватар
danielamm
начинаещ
Мнения: 34
Регистриран: ср авг 19, 2015 12:37 am

Мнение от danielamm » пон апр 11, 2016 4:53 pm

Аз преди се отоплявах с камина, но за първа година се отоплявам с конвектори. Взех си два от Гауди Ди Ес и съм много доволна. Няма да мъкна тежки дърва. Когато усетя,че ми е студено, го пускам и е идеално топло. Сега като се позастуди го пускам от време на време.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср апр 13, 2016 4:40 pm

Госпожи или госпожици: iliqnadenkova и danielamm, изглежда обичате да давате мнение, без да се интересувате дали ще е от полза или не.
Преди да си кажете "тежката дума", прегледайте хубаво темата и погледнете от коя година е, т.е. вижте датата и си помислете дали мнението Ви ще е полезно.
Доколкото виждам, няма тема, по която да не сте компетентни, но дали ще е от полза - няма значение (според Вас).
Тук не е мястото да си приказваме празни приказки, а ако можем, да помогнем на молещите и питащите за помощ, чрез съветите ни. Забележете, едва ли ще е от полза мнението (нека да не звучи като обида), след като темата е от 2010г. А сега сме...2016. Човека вероятно отдавна си е решил проблема, защото едва ли ще Ви чака да се изкажете, без да казвате нищо ново, понеже ако Вие бяхте на негово място сигурен съм, че нямаше да издържите 5 - 6 години без отопление.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
danielamm
начинаещ
Мнения: 34
Регистриран: ср авг 19, 2015 12:37 am

Мнение от danielamm » ср апр 27, 2016 9:51 pm

Опитвам се да помогна, доколкото мога. В крайна сметка не сме професионалисти, които да разбират от всичко, но опитваме малко от малко да бъдем полезни.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пет апр 29, 2016 6:55 am

danielamm написа:Опитвам се да помогна, доколкото мога. В крайна сметка не сме професионалисти, които да разбират от всичко, но опитваме малко от малко да бъдем полезни.
Каква е тази "спешна помощ" след 6 години?
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори