Проблемна влага

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
Камелия
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет авг 09, 2013 9:36 am

Проблемна влага

Мнение от Камелия » пон авг 12, 2013 11:12 am

Моля за съвет от Ваша страна.Имам следният проблем:Спалнята и банята ми имат обща стена.След закупуване на жилището, реших да направя освежаване и да махна тапетите в спалнята и да сложа латекс.Оказа се, че в спалнята под тапетите ъгълът и от пода нагоре на височината на първият ред плочки в банята има мухъл, влага, стената е прогизнала и на места падат парчета от бетона.Няма водопроводни тръби в същата тази стена и фугите и плочките в банята са непокътнати.Съседите над мен са имали подобен проблем и са направили кант от цимент и пясък в банята вместо първият ред с плочки за да решат проблема.Тъй като се оказа, че и под тапета няма шпакловка, да сложа ли депрон преди шпакловката?Ще реши ли проблема в спалнята?Какво да направя в банята-проблемната област е точно в отделението с душа?В банята има вентилатор.
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пон авг 12, 2013 2:16 pm

Направи хидроизолация на банята - ленти в ъглите, два слоя на стените и ще решиш проблема.

Потребителски аватар
Камелия
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет авг 09, 2013 9:36 am

Мнение от Камелия » пон авг 12, 2013 3:05 pm

Какви материали да използвам?Какво ми препоръчвате?В спалнята мислех да махна изгнилата част от стената и да сложа циментова хидроизолация, мислите ли, че ще помогне?

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пон авг 12, 2013 3:52 pm

Хидроизолацията трябва да се направи откъм банята, не откъм спалнята.
Трябва да спрете проникването на влага в стената, в следствие на мокренето в банята.
Ето тук е много ясно обяснено:
http://misiamoiatdom.com/354-%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F

Потребителски аватар
Камелия
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет авг 09, 2013 9:36 am

Мнение от Камелия » пон авг 12, 2013 4:12 pm

Много благодаря!Един последен въпрос:)Има ли възможност тази изолация да се направи върху съществуващите плочки/първият ред само, тъй като там е проблемът/и след изолацията да сложа един ред плочки под наклон, или трябва задължително да махна плочките и тогава?

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » вт авг 13, 2013 9:07 am

Най-добре е да махнете всички плочки, да си направите изравнителна мазилка, хидроизолация по описания по-горе начин и чак след това да залепите плочките. Ако искате да се оттървете от влагата - направете нещата както трябва.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » чет авг 15, 2013 9:01 pm

Според мен имаш проблем с мръсния канал.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед дек 22, 2013 1:00 pm

Здравейте Камелия, от диалога Ви с Luna, забелязвам, че има недоизказани неща! Щом като Ви избива влага в спалнята трябва да направите изолация, както Ви казва Луна. До този момент никой не споменава за водоустойчивостта или по-точно за водопропускливостта на плочките. Фаянсовите плочки "пропускат" влага до 15%, теракотените - до 5%, а гранитогрес - 0%. Поне така пише по книгите. От личен опит мога да кажа, че проблема не е толкова в плочките, а във фугиращите смеси - "фугин", "фугаколор" и др. Трябва да изберете възможно най-непропускливите такива. За сега най-добрите са на Церезит (Ceresit).
Питате дали да не махнете старите плочки? Аз ще Ви отговоря - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Щом е просмукала влагат и е отишла чак в стаята, трябва да ги махнете! Една от причините за влагата е лошо залепени плочки. Макар, че днес има всякакви лепила на пазара (и за лепене на плочка върху плочка), ако старите са залепени лошо, новите ще паднат заедно със старите плочки. Сменете плочките на цялата стена, не само на един ред. На първо място е здравината, на второ - естетиката. По-красиво ще е макар и в различен вид от основните плочки да стоят като пано отколкото само един ред - като кръпка. Освен това не се знае къде точно е проблема? Водата проправи ли си път, после с половинчатата работа ще има само козметичен ефект, но не и водоустойчивост.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори