Козирка над тераса на последен етаж

Изолации,покрития, водоотичане

Потребителски аватар
Mepooooo
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: нед юни 10, 2012 3:46 am

Re: Козирка над тераса на последен етаж

Мнение от Mepooooo » пет сеп 07, 2012 1:58 am

Георги Георгиев написа:Здравейте, искам да си направя козирка над терасата. На последен етаж съм, източно изложение с много слънце и искам да служи като сенник през лятото. Дължината на терасата е 7м. Моля за мнения и съвети. Благодаря предварително!
Принципно има много варианти за козирка, но внимавйте какви материали ще се използват за изготовката й, за да не стане прекалено задушно на самата тераса.


Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » съб окт 12, 2013 11:53 am

Георги Георгиев пита как да си направи навес (стряха, сенник), а не да затваря терасата и да я прави оранжерия. Аз също съм на последния етаж и ме интересува точно този проблем. Искам да я покрия, но да не създавам изключително голямо натоварване от допълнителни тежести като тухли, винкел, панели и т.н. Иска ми се да намеря решение, което да бъде по възможност с по-леки материали и да е по джоба на почти всеки.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Мнение от ANGELI » пон окт 14, 2013 7:30 pm

tmilanov написа:Георги Георгиев пита как да си направи навес (стряха, сенник), а не да затваря терасата и да я прави оранжерия. Аз също съм на последния етаж и ме интересува точно този проблем. Искам да я покрия, но да не създавам изключително голямо натоварване от допълнителни тежести като тухли, винкел, панели и т.н. Иска ми се да намеря решение, което да бъде по възможност с по-леки материали и да е по джоба на почти всеки.
решението е да се направи една тента,през лятото пази,през зимата я сгъваш.Това е решението
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
pavelkot
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт окт 15, 2013 9:20 am

Мнение от pavelkot » вт окт 15, 2013 9:21 am


Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср окт 23, 2013 3:44 am

Благодаря ANGELI но имах "щастието" да видя на морето - Слънчев бряг как от вятъра такава тента се обърна и счупи. Ако не съм си в къщи и излезе такъв вятър? Това че ще се счупи тентата е най-малкия проблем! Ще се разхвърчат разни части, ще изпочупят прозорци, а ако уцели някой човек? НЕ! Категорично съм против тента на балкона!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср окт 23, 2013 3:46 am

С това мое мнение мисля, че давам правилен отговор на pavelkot.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
nikolovvd
любител
Мнения: 53
Регистриран: ср авг 28, 2013 3:55 pm

Мнение от nikolovvd » ср окт 23, 2013 2:08 pm

Ако всичко се направи правилно няма такава опасност. Има си уред за измерване скоростта на вятъра и електромотор, който при определена скорост на вятъра прибира тентата. Това че някой някъде е решил да спести някой лев, защото има подчинени, които да тичат с едни 2-3 метрови манивели и да прибират тентите е друг въпрос.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед окт 27, 2013 5:15 am

Колега nikolovvd,
Лесно Ви е да давате такива съвети, но този уред за който говорите, колко струва и каква е гаранцията, че ако спре тока (което често се случва в нашата мила родна страна) ще се прибере автоматично тентата? Защо и Вие търсите подходящи мнения по определени въпроси? - Поради факта, че всички сме финансово зависими! Като купя тентата, която е около 300 - 400 лв, след това въпросния уред, след него и "ЮПС" - вид акумулатор за осигуряване на електроенергия, когато спре тока... и се получава резултата, че не е толкова евтино, колкото си мислим.
Аз ако имам парите, въобще няма да се замислям как да си покрия терасата, зная как се прави!
Целта е тук в тези форуми да се дават идеи, които са възможно по-икономични, по-рационални, по-лесни за изпълнение.
То и колите са евтини, ако си купи човек някоя трошка, която е в движение до първото кръстовище и са много скъпи ако си купи чисто нова от магазина. Всичко се свежда до финансовите НЕВЪЗМОЖНОСТИ на българина.
Целта е да си направим ремонт на жилището колкото се може "по-тънко" на джоба, а не на цената колкото е жилището, че и повече.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » нед окт 27, 2013 8:34 am

Брат ми си направи и на 2-те тераси метална конструкция покрита с поликарбонат вече стана 4-5 години никакви проблеми няма лятото не ти пече ,а зимата не ти се трупа много сняг
Строителни услуги от алпинисти и на скеле,гипсокартон и други тел. за контакти 0898527222-Стилиян Йовев

Потребителски аватар
DDB
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет дек 19, 2013 6:25 pm

Мнение от DDB » чет дек 19, 2013 6:30 pm

И аз съм за поликарбоната. Имам си навес на вилата и е супер. Не е сложно и като си малко по сръчен стават нещата. И все пак е хубаво ако не си запознат (както беше при мен) с особеностите да има някой що годе кадърен да ти обясни така по-специфичните неща.

Потребителски аватар
danielamm
начинаещ
Мнения: 34
Регистриран: ср авг 19, 2015 12:37 am

:)

Мнение от danielamm » чет сеп 10, 2015 8:42 pm

Продавам термопанели, те са ламарина, по средата е дебел стиропор.

Отговори