Обръщане на прозорци със стиропор и поставяне на мрежа

Изолации, мазилки, цокли, декорации

Потребителски аватар
hampsthwaite
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон апр 15, 2013 4:05 pm

Обръщане на прозорци със стиропор и поставяне на мрежа

Мнение от hampsthwaite » пон апр 15, 2013 4:25 pm

Здравейте,
изгледах няколко видеоматериала в сайта относно поставянето на въшна изолация, но от тях не ми стана ясно две подробности.
- Със стиропор ли се обръщат прозорците и ако е така този стиропор със същата дебелина (8см) ли трябва да е като за стените? По-логично да не! Но все пак да попитам...
- Как ставя поставянето на самата мрежа? Преди полагането се шпаклова навсякъде с лепилната смес или се поставя само на отделни части колкото да е задържи тази мрежа? Защото нали след това пак върху нея се шпаклова с лепилната смес?

Благодаря предварително!

Потребителски аватар
brkw_1
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт мар 11, 2014 4:11 pm

Re: Обръщане на прозорци със стиропор и поставяне на мрежа

Мнение от brkw_1 » вт мар 11, 2014 4:28 pm

hampsthwaite написа:Здравейте,
изгледах няколко видеоматериала в сайта относно поставянето на въшна изолация, но от тях не ми стана ясно две подробности.
- Със стиропор ли се обръщат прозорците и ако е така този стиропор със същата дебелина (8см) ли трябва да е като за стените? По-логично да не! Но все пак да попитам...
- Как ставя поставянето на самата мрежа? Преди полагането се шпаклова навсякъде с лепилната смес или се поставя само на отделни части колкото да е задържи тази мрежа? Защото нали след това пак върху нея се шпаклова с лепилната смес?

Благодаря предварително!
Полагаш от шпакловката на стената Цялостно според да покрие цялото парче мрежа и слагаш горе мрежата и я притискаш така че да излезне сместа през отворчетата

Потребителски аватар
gogitko
начинаещ
Мнения: 45
Регистриран: пет юли 19, 2013 3:55 pm

Мнение от gogitko » нед мар 16, 2014 12:05 am

Дебелината се преценява така че като залепиш плоскостите за обръщане да не ти покрие изцяло дограмата и от вън да се виждат само стъклата.Мисля че може максимум до средата на профила.Обикновено има място само за 2-3 см изолация която не изолира нищо и затова повечето обръщат с фибран 2-3 см.

Отговори