Лепене на вата с пяна?

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
arm2arm
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон апр 28, 2014 7:44 am

Лепене на вата с пяна?

Мнение от arm2arm » пон апр 28, 2014 7:48 am

Здравейте, сега след дъждовете ни предстои полагане на външна топлоизолация на къщата(ново строителство). Спрели сме се на каменна вата 130кг, 5см. Знам, че стиропор може да се лепи с пистолет с пяна, но този метод удачен ли е и за каменна вата? Стенита са тухла четворка, неизмазана.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » вт апр 29, 2014 7:19 pm

Не е ли малко тежичка тази вата, тя почти с плътност като за под, а ти искаш да я лепиш с пяна. Е как ще се задържи това платно с пяна? ::-k:

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Строителни услуги

Мнение от ANGELI » вт апр 29, 2014 7:32 pm

е как ще падне, долният ред като го заковеш после само цикаш пяната и редиш няма как да падне,но ще излезе по скъпо с пяна
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
arm2arm
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон апр 28, 2014 7:44 am

Мнение от arm2arm » чет май 01, 2014 2:22 pm

То е ясно че ще се дюбелира, но идеята е да се улесни работата. За външна изолации, без предстенна обшивка се препоръчва вата с такава плътност. Знам, че ще е по-скъпо, но не разполагаме време и затова. Ще се пробва на някое парче и ще опитаме да го изкъртим на другия ден.

Потребителски аватар
Spaidy
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: чет яну 03, 2013 12:04 am

Мнение от Spaidy » съб май 03, 2014 1:39 pm

Не може да лепите ватата с пяна, защото ще я направите много крива. Направете си го по класическия метод за да стане, а не да си експериментирате. Лепенето с пяна се ползва върху предварително изравнена стена, или върху основи които не може да се дюбелова, например ламарина.

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Мнение от ANGELI » съб май 03, 2014 1:50 pm

Spaidy написа:Не може да лепите ватата с пяна, защото ще я направите много крива. Направете си го по класическия метод за да стане, а не да си експериментирате. Лепенето с пяна се ползва върху предварително изравнена стена, или върху основи които не може да се дюбелова, например ламарина.

И как,ще се изкриви колега обясни ми интересно ми е да разбере как се криви вата.И правилното е дюбелира от ( Дюбелиране ) а не дюбелова-това не знам какво е нова дума явно
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
Spaidy
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: чет яну 03, 2013 12:04 am

Мнение от Spaidy » съб май 03, 2014 4:45 pm

Ти работил ли си със пяна? Мислиш ли, че тази за ТИ не раздува въобще? Когато фасадата не е измазана се лепи на рамка и кюфтета, с пяната няма как да лепиш на кюфте защото е много меко и пропада, като шпакловш и изгрее слънцето много ще си личи... всяко платно избива, ако твоита работа е такава, губи си смисъл да ти обяснявам. Дюбеловане е правилно, дюбелоране казват само циганите и турците... Вземи една книжка на вебер или баумит, та ако искаш и на ангро и прочети термина. ;)
Последна промяна от Spaidy на съб май 03, 2014 4:48 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Spaidy
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: чет яну 03, 2013 12:04 am

Мнение от Spaidy » съб май 03, 2014 4:47 pm

Корена на думата е "дюбел" от там дюбеловане, а не "дюбелиране" тази дума идва от "дюбелир", което и идея си нямам какво е.

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Мнение от ANGELI » съб май 03, 2014 6:42 pm

Spaidy написа:Корена на думата е "дюбел" от там дюбеловане, а не "дюбелиране" тази дума идва от "дюбелир", което и идея си нямам какво е.

Ми ти сам си открил корена--дюбел,дюбели, и от там дюбелиране.Напиши го дюбеловане--както му викаш, в гугал и виж дали излиза.

дюбелоране казват само циганите и турците...

Щом циганите и турците си имат друг термин дюбелоране,ти сигорно си евреин :D
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
Spaidy
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: чет яну 03, 2013 12:04 am

Мнение от Spaidy » съб май 03, 2014 7:05 pm

Не дюбелоране, а дюбеловане...
С тъпи спорове излизаме сериозно от темата, а като заключение казвам, качествен завършек не може да има, ако изправяте стената с пяна!

Потребителски аватар
gogitko
начинаещ
Мнения: 45
Регистриран: пет юли 19, 2013 3:55 pm

Мнение от gogitko » съб май 03, 2014 8:40 pm

А на права стена ?

Потребителски аватар
Spaidy
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: чет яну 03, 2013 12:04 am

Мнение от Spaidy » съб май 03, 2014 9:14 pm

Права стена - става, но трябва паралелно с лепенето и дюбели да биеш за да не позволяват на пяната да надува от долу, но си губи смисъла. С лепило си остава здраво, единствено където не можеш да лепиш с лепило си заслужава. Това е само мое мнение.

Потребителски аватар
arm2arm
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон апр 28, 2014 7:44 am

Мнение от arm2arm » нед май 04, 2014 5:56 pm

Решено е - класическият начин с лепило, с рамка и на топки. Стената не е измазана и пяната отпада. Благодаря за отговорите :)

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » вт май 06, 2014 8:48 pm

И да не забравиш да направиш т.н. шприц на плочите преди да ги лепиш.

Потребителски аватар
jorko
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет фев 21, 2013 12:36 pm

Мнение от jorko » вт юни 16, 2015 9:07 am

Аз лично съм виждал какви ли не изпълнения с пяна. Това е изключително здрав материал за лепене, разбира се с уговорката, че е защитен от слънцето иначе пари на вятъра.

Отговори