проблем с отстраняване на епоксидна смола от паркет

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
никола филев
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: ср апр 01, 2015 7:37 pm

проблем с отстраняване на епоксидна смола от паркет

Мнение от никола филев » ср апр 01, 2015 8:22 pm

Здравейте,
Имам въпрос: направих може би голяма беля,фугирах паркета с епоксидна смола(гръцка,двукомпонентна,разтвор 1:1).Намазах целия паркет,обаче явно температурата не е била достатъчна за да втвърди добре и сега лепне и затепва шкурките.Някой ако може да ми даде съвет как да постъпя,включил съм вентилаторна печка да върви в момента,незнам дали ще помогне за втвърдяването,тъй като е намазана преди две-три седмици.
Благодаря предварително

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет апр 02, 2015 6:41 pm

Щом до сега не е изсъхнала епоксидната смола, проблема ще си остане за "вечни времена".
За да не "затепва" шкурките, ако можете и имате търпение, и време, захванете се с ръчно циклене на паркета, чрез цикла за паркет. Бавно е, трудоемко е, но няма друг начин да се оправи тази беля. Наистина сте закъсали много здраво. Другия вариант, който е по-скъп и по-малко предпочитан е да смените паркета изцяло с нов - скъп, но лесен начин. Въпрос на предпочитание и възможности.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
никола филев
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: ср апр 01, 2015 7:37 pm

Мнение от никола филев » съб апр 04, 2015 1:42 pm

Благодаря за отговора!
Вече съм го натиснал с малкия ъглошлайф и телена четка
Не видях друг начин,пробвах какво ли не.
Става бавно и наранявам паркета на месата,но после пак щего мина с ексцентрик шлайф и така.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пон апр 06, 2015 3:53 pm

Дано вече да сте приключили с гърчавата работа!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
никола филев
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: ср апр 01, 2015 7:37 pm

Мнение от никола филев » вт апр 07, 2015 12:22 am

Да,тежкото мина,благодаря!

Потребителски аватар
никола филев
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: ср апр 01, 2015 7:37 pm

Мнение от никола филев » чет апр 16, 2015 12:16 pm

Имам друго запитване лакирах една ръка с двукомпонентен лак за паркет,минаха повече от 12часа,а след като стъпя и лепне.На лака пише,че може да се шлайфа след 4 часа.Температурата в стаята е 22градуса.Нормално ли е да лепне и птобвах да зашкуря с 240,драска се,но излизат малки завалвания,още ли трябва да чакам да съхне?Колко тряба да се шкури до матиране на всичко или горе долу да се понадраска?

Отговори