Смяна на вертикален щранг

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
alfmania
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: нед май 11, 2008 12:21 am

....

Мнение от alfmania » нед май 18, 2008 11:34 pm

rumen_iankov написа:Здравей alfmania от къде купуваш вик частите.
Когато работя с френски PVC фитинги за високо налягане "ORION", полипропилен кополимер PP-B, Astore РЕ - италянски полиетиленови фитинги за високо налягане, ми се налага да посещавам магазина на "Юроком" ЕООД (София, ул. Никола Габровски № 1). Иначе съм в кв."Горубляне" и посещавам близките магазини: в "Дружба"2 бившия РУМ, магазина на разклона на Цариградско шосе преди Горублянско ханче и магазина на разклона от околоврустен път за Лозен. Тях ползвам за подцинковани продукти, полипропиленови, медни, месингови и останали В и К части като канализациони PVC тръби и части до ф160. Над ф160 гофрирани от магазин на околовръстния път.Рядко, но пазарувам и от магазина в Дианабад.
За тези, които са от Пловдив препоръчвам магазина на "Хидростаб" ООД (гр.Пловдив бул."Цариградско шосе"53).
Няма начин, да няма начин, за този, който умее, знае, упорит е и най-вече оптимист!!!

Потребителски аватар
В.Александрова
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт юни 03, 2008 9:58 am

Мнение от В.Александрова » пет юни 13, 2008 3:56 pm

Колко време отнема смяната на щранг на един апартамент? Възможно ли е това всъщност? Тъй като ще ремонтирам банята, бих искала да сменя вертикалния щранг, защото е много стар( предполагам на 30 години), за да не се окаже в един бъдещ момент, че трябва да се прави тази смяна и да е късно. Виждам, че доста се разбива. И още един въпрос - възможно ли е да се смени само на един апартамент или трябва да го направян всички?

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет юни 13, 2008 7:44 pm

По принцип за един ден става смяната на щранга.Но е хубаво да се смени целият щранг от мазето до тавана.Но ако не се навият вашите комшии поне навийте съседите под и над вас да ви допуснат при тях да се направят снадките на новите със старите тръби.Ако е само при вас просто си е безсмислена работа.Ако искате качете някоя снимка за повече информация.Защото някъде тръбите са зад стени и тогава е доста къртенето.Но при всеки случай е различно. :D

Потребителски аватар
"Ф ПЛАСТИК" О
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон юни 30, 2008 11:55 am

ВиК

Мнение от "Ф ПЛАСТИК" О » пон юни 30, 2008 12:05 pm

Тук може да намерите всичко за ВиК на много ниски цени.
"Ф ПЛАСТИК" ООД

тръби и фитинги за канализация , питейна вода и капково напояване , поливни маркучи и търговия с тях. Предлагаме изолация от експандиран каучук за тръби и климатици.Цялостен ремонт на ВиК на блокове и отделни бани.

гр. Стара Загора, бул. “Славянски” № 47
ПРАМОЦИЯ НА PP!
Тръба ф 20 PN20 - 1.09 лв. с ДДС!!!
Гергана Иванова
fplastic@abv.bg>

Тел: 042 600 943
Моб: 0888 202 690


Изображение
Фирма "Ф ПЛАСТИК" ООД осъществява внос на тръби и фитинги за канализация , питейна вода и капково напояване , поливни маркучи и търговия с тях.ПРАМОЦИЯ НА PP!
Гергана Иванова
Тел: 042 600 943
Моб: 0888 202 690

Потребителски аватар
dorarp
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср сеп 10, 2008 10:19 am

Изолация на вертикален щранг?

Мнение от dorarp » ср сеп 10, 2008 10:28 am

Здравейте,
нашия вертикален шранг за студената вода минава през банята ни и не е скрит, което много ме дразни. Но съседите ни не се съгласиха да го сменим и мъжа ми каза, че няма смисъл да го сменяме само ние ... :roll:
Та тази грозна тръба винаги е мокра и от нея капе вода, понеже се образува конденз. Искам да попитам има ли някакъв начин тази тръба да се обвие с някаква изолация и после с нещо декоративно, таке че първо да не се стича вода от нея и второ да не изглежда толкова грозно в новата ми баня? Ако има начин моля пишете какви трябва да са точно материалите и как да се направи!!?
Предварително благодаря !! :wink:

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » ср сеп 10, 2008 2:40 pm

Виж тука http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=11143

Потребителски аватар
dorarp
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср сеп 10, 2008 10:19 am

Перфорирани метални листи?

Мнение от dorarp » пет сеп 12, 2008 10:40 pm

Благодаря! Идеята е много добра, но нашия щранг е на място, на което няма как да стане това, а ако започнем да правим стените около него така, банята ще стане като миша дупка .. Тя и без това е много малка :( .. Но докато търсих решение на въпроса ми попаднаха едни такива снимки .. Става дума за перфорирани метални листи ... Много са ефектни .. Но въпросите ми около тях са много ..Някой знае ли къде във Варна мога да ги намеря? Има ли листи с различни размери, на мен ми трябва 2,5 м на 1м горе доло, или са със някави фиксирани размери? Могат ли да се огънат така, че да стане цилиндър?
Ако някой не се сеща за какво говоря, ето ги металните перфорирани листи в употреба :
Изображение



Изображение
Последна промяна от dorarp на вт сеп 16, 2008 9:57 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
dorarp
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср сеп 10, 2008 10:19 am

Перфорирани метални листи?

Мнение от dorarp » пет сеп 12, 2008 10:41 pm

Благодаря! Идеята е много добра, но нашия щранг е на място, на което няма как да стане това, а ако започнем да правим стените около него така, банята ще стане като миша дупка .. Тя и без това е много малка :( .. Но докато търсих решение на въпроса ми попаднаха едни такива снимки .. Става дума за перфорирани метални листи ... Много са ефектни .. Но въпросите ми около тях са много ..Някой знае ли къде във Варна мога да ги намеря? Има ли листи с различни размери, на мен ми трябва 2,5 м на 1м горе доло, или са със някави фиксирани размери? Могат ли да се огънат така, че да стане цилиндър?
Ако някой не се сеща за какво говоря, ето ги металните перфорирани листи в употреба :
Изображение



Изображение
Последна промяна от dorarp на вт сеп 16, 2008 10:01 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
dorarp
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср сеп 10, 2008 10:19 am

Перфориани метални ленти 2?

Мнение от dorarp » пет сеп 12, 2008 10:45 pm

Та идеята ми е да напръскам въпросния шранг с подходящ спрей в цвета на банята и да го облека с такива перфорирани метални листи ако могат да се огъват достатъчно и така през процепите ще се вижда цвета .. Смятам, че ще стане интерсно .... Стига да е възможно ::-k:

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » съб сеп 13, 2008 2:48 pm

Но обезателно трябва да сложите изолация на тръбите защото пак ще се появи конденз.

Отговори