Спалня - подмяна на дограма и предстенна обшивка с акустични плоскости
Ще направим предстенна обшивка със специални акустични плоскости. Ще подменим дограмата.
Монтаж на прозорец със система за изолация

Преди монтирането, на рамката на прозореца се залепват външното и вътрешно текстилно изолационно фолио. Ширината на фолиото е 9 см. При необходимост могат да се съединят две ленти за получаване на по-голяма ширина. Външното текстилно фолио се залепва по ръба на външната страна на рамката. То е паропропускливо, а вътрешното – паронепропускливо. Това позволява на влагата в уплътнената фуга да излиза навън. Така се предотвратява появата на мухъл от вътрешната страна на стените в близост до прозорците.
За удобство и бърз монтаж самото фолио има самозалепваща лента. Фолиото се залепва по ръбове на рамката на дограмата. Вътрешното изолационно фолио се залепва по ръба на вътрешната страна на рамката.
След монтирането на крепежните елементи и преди да се нанесе монтажната пяна външното изолационно фолио трябва да се залепи към зидарията. За целта ще използваме монтажно лепило.
След полагането на външното изолационно фолио, рамката на прозореца се фиксира с монтажната пяна.
Още преди пяната да се е раздула докрай към зидарията се залепва и изолационното фолио от вътрешната страна.
Монтаж на врата

Касата се поставя в отвора на стената и се застопорява с помощта на монтажни клинчета. Проверява се вертикалноста на страните на касата и хоризонталността на горната греда.
Фиксирането на касата на вратата става само с пяна, като най-напред я нанасяме на местата на височината на дистанционните елементи.
Полиуретановата пяна, която използваме е предназначена за употреба при монтаж на врати. Тя е саморазширяваща се, но по време на втвърдяване не увеличава много обема си. Така няма опасност от деформация на касата на вратата.
Преди да се започне работа трябва да се освободи втвърдителя, който се намира в самия флакон. С тази пяна трябва да се работи бързо, защото тя не се втвърдява от влажността на въздуха, а благодарение на съставките на втвърдителя вграден във флакона.
8 минути след нанасянето, излишната може да се изреже.
Идва ред на пантите, след което слагаме крилото на вратата. Первазните рамки на врата се поставят само с едно щракване.
Боядисване

Стените в стаята и антрето ще боядисваме с интериорна боя. Независимо от крайното покритие стените трябва да бъдат грундирани.
Дълбокопроникващият грунд заздравява основата и намалява попиваемостта, фиксира прахта и така осигурява безпроблемно боядисване Нанася се с баданарка с кръстосани движения. След като изсъхне той става прозрачен и не оказва влияние върху цвета на нанасяната боя. Грундът изсъхва за около 4 часа. След това може да се нанесе и първият слой на интериорната боя.
Първо се нанася по-светлия цвят в антрето. Изчаква се да изсъхне и ивицата от .
по-тъмния цвят се отсича с лепенка след боядисването хартиената леопенка се сваля веднага.
Внимателно трябва да се боядисат и перфорираните плоскости. Така освен ефектното отделяне от стената ще акцентираме върху плоскостите и цветово.
За получаване на добро покритие е достатъчно двукратното нанасяне на боята. Между нанасянето на двата слоя е неободимо да се изчака поне 3-4 часа. За добрия краен резултат е важно първият слой да е напълно изсъхнал преди нанасянето на втория.
Монтаж ламиниран паркет

Препоръчително е ламинираният паркет да се внесе в стаята, където ще се реди поне 48 часа преди да бъде поставен. Така той ще се аклиматизира към температурата и влажността на въздуха в помещението и няма да се деформира след като вече е поставен. Ламинираният паркет се полага върху идеално равен под. Разлики от около 1 мм се обират от специална подложка, която се слага навсякъде под плоскостите. Поставянето на ламината не изисква сериозна предварителна подготовка или умения.
Посоката на редене винаги трябва да е перпендикулярна на прозореца, за да не се виждат сглобките. Лесният монтаж се гарантира от клик системата, която позволява захващане на отделните ламели при минимални усилия, без помощни инструменти и без употреба на лепило. Резултатът е равна и гладка повърхност с отлично съединени отделни плоскости.
Влагоустойчивостта на ламината се обезпечава от допълнителната трайна защита срещу влага.
Шпакловане

Преди да се нанесе гипсовата стените трябва да се грундират Дълбокопроникващият грунд уеднаквява попиваемостта на основата и спомага за равномерното съхнене на шпакловката.
От голямо значение за лесната работа при е доброто разбъркване и узряване на сместта преди работа. Времето за използване на готовия разтвор е 40 до 60 минути, което позволява майсторите да работят спокойно и без загуба на материал.
Външните ъгли на рамката на прозореца се защитават с алуминиеви профили и гипсовата шапкловка се нанася и върху вътрешното изолационно фолио.
Предстенна обшивка и акустични плоскости.

При изграждането на предстенна обшивка първо се монтират металните профили към дистанционери закрепени за стената.
Между тях се полага каменна вата, която осигурява добра топло и шумоизолация. След това към идеално нивелираните профили се закрепват и гипскартонените плоскости с рапидни винтове. Фугите мехду плоскостите и главите на рапидните винтове се шпакловат.
На определено разстояние от пода и с определена ширина, не се монтирали гипскартонени плоскости. Ширината на тази ивица е широка около 60 см. Там ще се монтират специални акустични дизайн-плоскости.
Специалните акустични плоскости поглъщат всички излишни шумове и така спомагат за възприемането на чистата музика. За да се отделят акустичните плоскости от стената и така да се подчертае и дизайнерски тази ивица, с рапидни винтове се закрепват ленти от гипскартон по цялата дължина на стаята, от двете страни на оставената ивица.
Плоскостите се закрепват с достатъчно дълги рапидни винтове, които да захванат към металните профили на предстенната обшивка.
Задната страна на плоскостта е каширана с акустичен воал, който предпазва и проникването в стаята на частици от ватата, оставаща зад него.
Фугата между двете плоскости се запълва със фугираща смес, която се нанaся с пистолет в самата фуга. След изсъхване, излишното количество се изстъргва и повърхността се шлифова с ситна шкурка.