Мисия Моят Дом
Мисия Моят Дом
Да Знаеш Как
Направено в България
Начало
Най-нови
Най-гледани
Баня
Кухня
Тераса
Стени
Мухъл
Външни стени
Декоративни мазилки
Тухли
Вътрешни стени
Сухо строителство
Мазилки
Шпакловки
Боядисване
Тапети
Под
Паркет
Лепене на плочки
Подова замазка
Саморазливна замазка
Сух под
Настилки
Первази
Таван
Окачен таван
Изолация
Външна изолация
Топлоизолация
Шумоизолация
Дограма
Хидроизолация
Вътрешна изолация
Покрив
Керемиди
Покривни прозорци
Улуци
Подпокривно пространство
Инсталации
Водопровод
Канализация
Електрическа инсталация
СОТ
Осветление
Отопление
Обзавеждане
Обзавеждане за кухня
Обзавеждане за баня
Врати
Гардероби
Огледало
Параван за баня
Продукти и системи
Филми Fibran
Филми Wienerberger
Филми Bobild
Филми Henkel
Филми Марисан
Филми Mapei
Интересно
Инструменти
Ръжда
За дома
Как се прави
Статии
МИСИЯ в услуга на Майстора
Сподели с Мисия Моят Дом
Направи си сам
Предавания
Предавания 2020
Предавания 2019
Предавания 2018
Предавания 2017
Предавания 2016
Предавания 2015
Предавания 2013
Предавания 2012
Предавания 2011
Предавания 2010
Предавания 2009
Предавания 2008
Предавания 2007
Предавания 2021
Форум
Контакти
За реклама
Общи условия
Политика за бисквитки
Хостинг от SuperHosting.BG
© Copyright 2021 Point Group

Приобщаване на балкон, нова дограма и хидроизолация и открита тераса

Предавания Предавания 2009

Ще приобщим балкона и ще сменим добрамата. Ще хидроизолаираме откритата тераса.

Приобщаване на балкон – метална конструкция и гипсфазерни плоскости

Приобщаване на балкон – метална конструкция и гипсфазерни плоскости

Изграждането на конструкцията започва с определяне на мястото за монтаж на металните профили. Прецизното оразмеряване е от голямо значение за да се доизгради стената, така че да не се получават ръбове.

За фиксирането на металните профили към горната част на парапета, тавана и към стените се използват рамкови дюбели.

В изградената стена ще монтираме нов прозорец, изработен от ПеВеЦе профили. Затова е необходимо да се оформи отвор, съответстващ на размера на прозореца. Не забравяйте да прибавите и дебелината на слоя гипсфазерни плочи, с които ще се покрият вертикалните и хоризонтални профили, образуващи отвора за прозореца. Конструкцията се довършва с CW профилите, за които, с помощта на рапидни винтове, ще захванем импрегнираните гипсфазерни плоскости.

Плоскостите се оразмеряват и нарязват с помощта на ръчен прободен трион, циркуляр с възможност за засмукване на праха или макетен нож с твърдосплавен резец. Гипсфазерните плоскости от години са стандартно решение за изпълнение на различни конструкции на открито в много европейски държави. Те осигуряват стабилност и отлични строително-физични качества на строежите, както и здравословен микроклимат на обитателите.

От вътрешната страна на изградената конструкция, за добра топлоизолация, ще положим каменна вата.

Каменната вата се поставя между профилите по цялата повърност на стената. Тя е съставена от влагоустойчиви влакна. Вертикалната ориентация на влакната увеличава значително издръжливостта на продукта на натоварване и компресия. Практически каменната вата е негорима, а коефициентът й на топлопроводимост е незначителен. Не е необходимо допълнителното й укрепване.

Всяка система в строителството изисква използването на точно определени продукти, които съвместно гарантират качествен резултат. За запълването на фугите между отделните гипсови плоскости се използва импрегнирана влагоустойчива фугираща смес със завишени характеристики.

Фугиращата смес се разбърква добре до получаването на хомогенен разтвор. Фугата между отделните плоскости се запълва с импрегнираната смес. Главите на всички винтове също се шпакловат.

В зависимост от желаната топлоизолационна способност на фасадата върху плоскостите може да бъде положена система за фасадна топлоизолация

Полагане на топлоизолация – I етап – грундиране на стените

Полагане на топлоизолация – I етап – грундиране на стените

Системите за фасадна топлоизолация са еднакво приложими както за новостроящи, така и за саниране на вече построени и обитаеми сгради. Те се състоят от няколко слоя, които се полагат в определена последователност. Преди започването на работата по същинското полагане на топлоизолацията трябва да се провери качеството на съществуващата основа. Където е необходимо мазилката се отстранява. След като основата е подготвена, т.е. тя е здрава, можем да преминем към грундирането й. Грундирането се извършва с цел хомогенизиране на попиваемостта и заздравяване на основата.

Грундът трябва да изсъхне преди да се започне с лепенето на стиропорените плоскости. Съхненето е в зависимост от атмосферните условия.

Хидроизолиране на тераса с двукомпонентен хидроизолационен отвор

Хидроизолиране на тераса с двукомпонентен хидроизолационен отвор

За осигуряване на чиста и обезпрашена основа е препоръчително полагането на един слой дълбокопроникващ грунд. По време на работа повърхността трябва да се предпазва от валежи. Грундът импрегнира, заздравява основата и подобрява сцеплението й с по-горните финални слоеве. Нанася се с четка или валяк при температури между 5 и 25 градуса. При по-ниски температури грундът губи от своите качества и затова не се препоръчва неговото нанасяне при ниски температури. След изсъхването на грунда може да се нанесе и хидроизолиращия разтвор. Преди работа тя трябва да се разбърка добре до получаване на хомогенна смес без бучки.

Течният компонент се смесва с вода в определена пропорция. Сухият компонент се изсипва на части и се бърка с миксер до получаването на еднородна смес с необходимата консистенция за нанасяне с четка или малко по-гъст разтвор за нанасяне с маламашка. Във всички ъгли на терасата ще положим хдроизолираща лента между два слоя от хидроизолационен разтвор. Така ще предотвратим компроментирането на хидроизолацията при съединителните фуги поради линейните разширения. Хидроизолиращата лента е гъвкава, водоплътна и здрава. Тя е устойчива на стареене. Използва се както на закрито така и на открито. Хидроизолацията се използва за защита от проникване на влага на некрайни подови покрития като циментови замазки или бетон. За осигуряването на добра хидроизолация е необходимо нанасянето на два слоя с дебелина до 2 милиметра. Положеният материал трябва да се предпазва от дъжд и замръзване 24 часа след нанасянето му.

При правенето на хидроизолация и други обработки на тераси и площи на открито е важно преди полагането на финалното покритие основата да е добре изсъхнала. В противен случай влагата се запечатва под покритието и не може да се изпари по никакъв начин. При нагряване от слънцето, водните пари се разширяват и естествено търсят начин да излязат. Това води до повдигане на плочите, напукване на фугите и разрушаване на целостта на покритието.

Монтаж на дограма

Монтаж на дограма

Монтажът е важен етап от цялостния процес на подмяна на старата дограма с нова. След като сме обработили отвора, рамката на прозореца се поставя и се нивелира хоризонтално и вертикално. За укрепването се използват пластмасови, а когато е необходимо и дървени трупчета.

При добре подготвен отвор нивелирането на дограмата е бързо и лесно. Независимо от първоначалното състояние на отвора крайният резултат трябва да е един и същ – идеално нивелирана рамка. След това тя се фиксира с крепежни елементи.

При монтажа на балконската врата с прозорец прецизното нивелиране е от изключително голямо значение за безпроблемното функциониране на вратата, тъй като тя е по-тежка поради по-големия си размер.

Окончателното фиксиране на рамките на дограмата се извършва с монтажна полиуретанова пяна. Тя има отлично сцепление към повечето материали и осигурява добра топло и звуко изолация. Полиуретановата пяна е готова за употреба. Препоръчително е преди използване продуктът да се аклиматизира при стайна температура. Работната позиция на флакона е с дъното нагоре. Пяната е саморазщиряваща се. За около 20 минути тя достига максималния си обем и почти не променя обема си след първоначалното разширение. Окончателното втвърдяване е след около 24 часа. Повърхностите, върху които се нанася пяната трябва да са чисти. Полиуретановата пяна има отлични топло и шумоизолационни характеристики.

Производителите на полиуретанова пяна са се погрижили да осигурят на своите клиенти и допълнителни продукти, улесняващи работата на майсторите. Почистването на пистолета след работа осигурява дългото му използване.

След втвърдяването на пяната се монтират и стъклопакетите.

Размерът на стъклопакетa и броят на стъклата оказват изключително голямо влияние върху звукоизолацията. При преминаването си през стъклата звуковите вълни се пречупват при различен ъгъл. Така те губят от силата си и трептенето на стъклата намалява. Влияние върху звукоизолацията оказва и тежестта на стъклото. Колкото по-тежко е то – толкова по-висока е степента на звукоизолация.

Двуосевото отваряне на поне едно от крилата осигурява приток на свеж въздух без да е необходимо да отваряте целия прозорец.

ПОВЕЧЕ
Вижте още:
Предавания
Предавания 2021 Предавания 2020 Предавания 2007 Предавания 2008 Предавания 2009 Предавания 2010 Предавания 2011 Предавания 2012 Предавания 2013 Предавания 2015 Предавания 2016 Предавания 2017 Предавания 2018 Предавания 2019
Топлоизолация с EPS – лепене, дюбелиране, декоративна мазилка
25.8 K
23:00
Предаване 30 / 2009

Топлоизолация с EPS – лепене, дюбелиране, декоративна мазилка

Предавания Предавания 2009
Ще направим топлоизолация от EPS. Как правилно се лепи топлоизолация и как...
Венецианска мазилка – трислойно нанасяне и фиксиране с полираща паста
22.4 K
19:33
Предаване 28 / 2009

Венецианска мазилка – трислойно нанасяне и фиксиране с полираща паста

Предавания Предавания 2009
Ще направим венецианска мазилка в три слоя и ще полираме с полираща паста.
Измазване на таван с гипсова мазилка, боядисване на стени
34.5 K
20:32
Предаване 27 / 2009

Измазване на таван с гипсова мазилка, боядисване на стени

Предавания Предавания 2009
Ще измажем тавана с гипсова мазилка и ще боядисаме стенита.
Преградна стена от газобетон, измазване с гипсова мазилка 2 в 1
31.3 K
20:24
Предаване 26 / 2009

Преградна стена от газобетон, измазване с гипсова мазилка 2 в 1

Предавания Предавания 2009
Ще изградим преградна стена от газобетон и ще я измажем с гипсова мазилка.
Топлоизолация – обработка на цокъл и полагане на декоративна мазилка
30.4 K
22:27
Предаване 25 / 2009

Топлоизолация – обработка на цокъл и полагане на декоративна мазилка

Предавания Предавания 2009
Полагане на топлоизолационна система, Обработка на цокъла и полагане на...
Топлоизолация с каменна вата – монтаж на прозорец и лепене на вата
28.2 K
25:36
Предаване 24 / 2009

Топлоизолация с каменна вата – монтаж на прозорец и лепене на вата

Предавания Предавания 2009
Топлоизолация с каменна вата. Начини на лепене и дюбелиране. Шпакловане.
Баня – душкабина, хидроизолиране и лепене на плочка върху плочка
35 K
25:44
Предаване 23 / 2009

Баня – душкабина, хидроизолиране и лепене на плочка върху плочка

Предавания Предавания 2009
Ще изградим душкабина и ще хидроизолираме. Ще представим система за лепен на...
Лепене и импрегниране на естествени камъни, боядисване и подови покрития
30.9 K
26:21
Предаване 22 / 2009

Лепене и импрегниране на естествени камъни, боядисване и подови покрития

Предавания Предавания 2009
Ще залепим и импрегнираме естесвените камъни върху камината. Ще боядисаме и...