Лакиране на Цигли

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
iliyan
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт ное 16, 2010 10:05 am

Лакиране на Цигли

Мнение от iliyan » вт ное 16, 2010 10:13 am

Здравейте, поздрави за предаването и компетентните мнения. Верен почитател съм Ви още от зараждането на предаването. А сайта дава необходимата информация на обикновенният зрител - страхотен е. Имам и аз един въпрос: след като за пореден път не попаднах на подходящите "майстори" изградихме ограда, която в горният край завършихме с оширение за шапка и керамични цигли. "Майсторите" предложиха да залепят циглите с варов разтвор и някякъв цвят за него и тук беше моята грешка че се съгласих. В момента циглите са адски изцапани с този разтвор. Ще направя всичко възможно да се опитам да ги изчистя , но ми се иска отгоре върху тях да положа някакъв въд покритие - на безцветен лак ще съм най-доволен. Бихте ли ми дали съвет какъв лак или друго покритие да използвам за да придам на оградата си поне не чак толкова грозен вид. Благодаря Ви предварително за отделеното време.
Поздрави,
Илиян

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » вт ное 16, 2010 12:52 pm

BORO имат хубав импрегнат за керемиди, но той е ако са ти чисти керемидите!
Ако не можеш, да остъргаш варта пробвай да я боядисаш с оксидна боя и после минаваш импрегнат.
Първо пробвай на отделна керемида, а не директно на оградата :mhihi:
Успех!

Потребителски аватар
iliyan
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт ное 16, 2010 10:05 am

Мнение от iliyan » ср ное 17, 2010 5:06 pm

Много благодаря за бързият отговор. Ще опитам разбира се да ги изчистя. След това ще положа грунд и след това този импрегнат. Пожелайте ми успех.
Хубав ден на всички, които четат и пишат тук.

Отговори