даите ми съвет за зидария

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
bor4i
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: съб авг 20, 2011 5:17 pm

даите ми съвет за зидария

Мнение от bor4i » съб авг 20, 2011 5:23 pm

колеги почвам да строя една малка кащичка на един етаж и имам следното питане: Понеже финансиите ми са ограничени може ли да зидам тухлите (четворки) не легнали а прави за да може да ми влязат по малко тухли

Потребителски аватар
daley
начинаещ
Мнения: 30
Регистриран: ср окт 29, 2008 11:02 am

Мнение от daley » съб авг 20, 2011 7:44 pm

Разбира се че можеш. Дори можеш да сложиш само картони без тухли дори, ще ти излезе още по-евтино. Но след това се поражда въпроса, колко скъпо ще плащаш за отопление. Съветвам те да помислиш от какво искаш да спестиш сега а да плащаш в бъдеще.

Потребителски аватар
bor4i
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: съб авг 20, 2011 5:17 pm

Мнение от bor4i » нед авг 21, 2011 10:35 pm

е да това ми е ясно просто неискам да бада парвия които зида по този начин а колкото за отоплението отжан ще има топлоизолация а ватре ще е измазано така че си мисля че няма да даде кои знае каква разлика или се баркам ?

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пон авг 22, 2011 4:49 pm

bor4i, както каза и колегата можеш да го направиш и с воденични камъни, но всички се изчислява!
Не уточняваш за обитаване ли ще е тази "малка едноетажна кАщичка"!
По норми външните стени са с дебелина 25 см - вида на материала избираш сам :) - това не е измислено проста така, а защото носещата конструкция (колони) е с минимални размери 25/25 см! ...или ти си решил и нея да "спестиш"?
Тухли на пазара има колкото и каквито искаш - и като цена и като качество - избери и питай, но не забравяй, че няма качествено и евтино! Това, че ще имаш мазилка отвътре по никакъв не помага на топлоизолацията и тя трябва да е поне 8см!
Смятай сега, че после няма да можеш...!

Потребителски аватар
bor4i
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: съб авг 20, 2011 5:17 pm

Мнение от bor4i » пон авг 22, 2011 7:09 pm

Обеснявам веднага къщата ще е за живеене от долу ще е плоча колоните ще са през 3 метра като следователно ще са по тънки а над самата зидария ще има пояс над пояса ще има двускатен покрив с гредоред а на тавана една спалня нещо като мансарда до която ще се стига по вита стълба топлоизолацията ще е 5тица

Отговори