Замазка

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
iazonov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед май 18, 2008 3:47 pm

Замазка

Мнение от iazonov » нед май 18, 2008 4:07 pm

Здравейте,налага ми се да си направя подова замазка в малко помещение 4кв.м.Интересува ме дали най-добрият вариант е да използвам теракол и пясък за замазка или има и друг по удачен начин.Дебелината на замазката трябва да е поне 6 см.

Потребителски аватар
Златко
любител
Мнения: 56
Регистриран: вт май 06, 2008 10:03 am

Re: Замазка

Мнение от Златко » пон май 19, 2008 2:14 pm

не с теракол а с цимент и пясък,по ефтино е,има и друг вариант , 4 см фибран 2-3 см замаска с мрежа,и ще си имаш изолация даже

Потребителски аватар
maistor Slavi
специалист
Мнения: 38
Регистриран: съб май 10, 2008 9:52 am

Мнение от maistor Slavi » чет май 22, 2008 11:17 am

Има и вариант да използваш готови смеси за замаска, които трябва само да разбъркаш с вода. От голямо значение е и какво е предназначението на помещението, защото можеш да използваш и обикновенно циментово лепило, а вместо пясък- перлит.Така ще получиш по лека замазка с добри топлоизолационни свойства.Обаче ако се използва за баня, тоалетна или друго мокро помещение не е удачно това решение. Трябва да решиш също и дали тази замаска трябва да има някакви топлоизолационни, хидроизолационни или други характеристики.

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » ср окт 22, 2008 9:43 am

абе хора кви лепила кви гранитоколи или там тераколи цимент пясък и вода това е както казва и Златко може и да си направиш изолация зависи какво ти е помещението баня ли ще е килер ли ще е. Това е най-леснта замаска която съществува.
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
taliban4o
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: вт яну 05, 2010 1:05 pm

Мнение от taliban4o » вт мар 30, 2010 12:35 pm

А също така може да се предвиди под замаската да се положи топло и звуко изолацйонен слой.

Изображение

Отговори