Моля Ви,помогнете ми в шпакловането

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
geergana
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон юни 09, 2008 3:03 pm

Моля Ви,помогнете ми в шпакловането

Мнение от geergana » пон юни 09, 2008 3:13 pm

Може ли някой да ми каже дали е възможно да шпакловам стената без да махам латекса.С какво да я грундирам преди това?Става въпрос за финна шпакловка

Потребителски аватар
Златко
любител
Мнения: 56
Регистриран: вт май 06, 2008 10:03 am

Re: Моля Ви,помогнете ми в шпакловането

Мнение от Златко » пон юни 09, 2008 5:42 pm

Ако основата на самия латекс е здрава можеш да грундираш с боро контакт грунд,пробваи с една шпатула дали ште се бели латекса,кадето пада го махни а останалото избаршис влажна карпа и грундирай.Успех

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: Моля Ви,помогнете ми в шпакловането

Мнение от Trockenbauer » нед авг 17, 2008 1:07 pm

geergana написа:Може ли някой да ми каже дали е възможно да шпакловам стената без да махам латекса.С какво да я грундирам преди това?Става въпрос за финна шпакловка
Боро контакт е "чорба" която не става и за ядене :D
Има в системата на Кнауф точно определени грундове за целта и понеже все пак са "скъпички"препоръчвам "АРТЕФИКС"-БГ продукт с добро качество и приложение и на добра цена.
,"подкожушените места се обработват със "АРТИСТУК" и след това се "пришлайфат" със шкурка №150.Стените и таваните които ще бъдат шпакловани и/или боядисвани се обработват цялостно с"АРТЕФИКС".За фина шпакловка препоръчвам 1-ин продукт на Knauf-F2.лек е за работа и перфектен за случая,може да се изпълни и цялостно с "АРТИСТУК",но е "тежък" за шлайфане.Със F2 задължително на 2-ве ръце ефекта е перфектен.Има го на пазара и в БГ,на добра цена.Препоръчително е да се закупи от големите вериги стройтелни хипер маркети а не от железарията/заради цената естествено :D /И понеже няма да се "учим" тук и сега,но все пак да отбележа.
Така наречената "1-ва ръка"-нарича се "контролна боя"-праймер се полага в бяло,причината е"Дори там където ще полагате цветен латекс белия цвят изравнява/уеднаквява /цветово/основата.И така цвета след това "излиза" на две ръце и е еднакакъв като нюанс навсякъде.2-ро при полагането на "контролната боя"/БЯЛА!!!излизат всички фини дефекти които подлежат на корекция.Препоръчвам подготовката и боядисването да протичат на "изкуствена" светлина/в никакъв случай луменисцентна/Има халогенни прожектори и не са скъпи.Защото естествената светлина не е целодневно една и съща в помещението и предизвиква оптични грешки.Когато пуснете осветлението след ремонта и видите резултата се хващате за главата и казвате:Кой беше майстора дето сътвори това.Успех.
Преди да си късате "майсторските" тапии 1-во ги заслужете/защитете :D
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори