Поставяне на теракот

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
barcelonista_01
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт юни 10, 2008 6:31 pm

Поставяне на теракот

Мнение от barcelonista_01 » вт юни 10, 2008 6:42 pm

zdarveite!nqkoi moje li da mi obqsni kogato v edno pome6tenie nqma prav ugal kak da si podveta pravilno plo4kite!i s6to taka pri zapo4vane na remont v edna banq koe se lepi parvo:poda ili stenite!i kogato se lepqt stenite kak se podvejdat plo4kite za zapo4vane na lepeneto?

mod edit: Пишете на кирилица

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » вт юни 10, 2008 7:06 pm

http://misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow2_9
Специално за теб са го направили :lol:
А ако нямаш прав ъгъл на пода - лепи плочките по дягонал. Така няма да се разбере, че са криви стените.

Потребителски аватар
Златко
любител
Мнения: 56
Регистриран: вт май 06, 2008 10:03 am

Мнение от Златко » вт юни 10, 2008 8:33 pm

[ почва се винаги от стените,парвия ред го пропускаш,оставяш поне пет санта по малко разтояние отколкото ти е плочката за да може после да се изрязва по размер,нивелираш един профил или нешто право като го застопоряваш за стената и мааш нагоре,след това редиш пода и накрая затваряш с парвия ред стените,незнам дали разбра нешто но както колегата казва гледаи предаването

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » съб юни 14, 2008 10:00 am

И аз почвам първо от пода. Наистина, ако се слагат под 45 градуса, по не личи липсата на прави ъгли. Аз започвам от единия ъгъл, като срязвам една плочка по диагонал и я слагам в ъгъла. После водя по нея.
Изображение

Относно тапетите, сложил съм си ПВС тапети в тоалетната, но там е сухо, защото банята ми е отделно. Доволен съм от тях, за сега няма проблем. Но ако е мокро, не знам какво ще стане :donknow:

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » съб юни 14, 2008 12:37 pm

То единствения проблем при започването с пода е, че трябва да изчакаш добре да стегне лепилото, преди да продължиш със стените, за да можеш да стъпваш без да се разлепят вече залепените плочки. Ако почнеш със стените няма да се наложи да чакаш. Друга причина да започнеш първо със стените аз не виждам. :chesane:

Потребителски аватар
Златко
любител
Мнения: 56
Регистриран: вт май 06, 2008 10:03 am

Мнение от Златко » съб юни 14, 2008 4:41 pm

как да няма причина нали пода има наклон и не е равен, парвия ред и той няма да ти е равен ще остане голяма фуга,помисли малко,а ако оставиш парвия ред и наредиш нагоре след това подапарвия ред ги слага6 всяка по отделно по размер,като обарнеш плочката от обратната страна бележиш горе в двата края и като си я обарнеш от лицевата страна идва точно по размер

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » съб юни 14, 2008 6:20 pm

Това можеш да го направиш и като си нивелираш първия ред. Но съм съгласен с теб, че е по-добре да започнеш от втория ред на стената, след това пода и най-накрая първия ред :applause:

Потребителски аватар
Златко
любител
Мнения: 56
Регистриран: вт май 06, 2008 10:03 am

Мнение от Златко » нед юни 15, 2008 8:52 am

barcelonista_01 ако си разбрал нещо направо почвай няма време за губене :wink:

Потребителски аватар
pecata79
начинаещ
Мнения: 18
Регистриран: пон май 05, 2008 10:10 pm

Re: Поставяне на теракот

Мнение от pecata79 » нед юни 15, 2008 5:16 pm

barcelonista_01 написа:zdarveite!nqkoi moje li da mi obqsni kogato v edno pome6tenie nqma prav ugal kak da si podveta pravilno plo4kite!i s6to taka pri zapo4vane na remont v edna banq koe se lepi parvo:poda ili stenite!i kogato se lepqt stenite kak se podvejdat plo4kite za zapo4vane na lepeneto?

mod edit: Пишете на кирилица
първо се лепи на стената вторият ред плочки и се лепи нагоре, после се лепи пода и накрая се залепва 1 ред на стената. после си сложи окачен таван и вентилатор който да извежда парата и влагата извън банята, и си готов за освещаване( 1 добро напиване).
Забит винт със чук държи по здраво от завинтен пирон със отверка :)

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пет юни 20, 2008 8:32 pm

ЗДрАВЕЙТЕ !КОлЕГИ !Полагането на плочки не е чак толкова елементарна работа колкото изглежда!!Аз почвам от тука Азпочвам от там!!То човек като ви чете мненията може може още повече да се обърка!всеки започва от някъде но никой не казва защо?По лесно ли е по вашия начин?има ли други фактори които ви карат да започнете точно по този начин??? Единствено колегата Златко загатва къде трябва да се внимава за да го разбере начинаещ !За да работиш по точно определен модел е задължително да дадеш и смислен отговор защо ?

Потребителски аватар
Златко
любител
Мнения: 56
Регистриран: вт май 06, 2008 10:03 am

Мнение от Златко » пет юни 20, 2008 8:54 pm

[ :applause:

Отговори