имам проблем с дограмата даите савет

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
roko95
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон юни 08, 2009 12:39 pm

имам проблем с дограмата даите савет

Мнение от roko95 » вт юни 09, 2009 9:42 pm

Някои можели да ми каже как мога да разбера дали дограмата ми има проблем. Вече за не знам кой път правя ремонт и тече и тече.
Изображение

(* буквичката Ч ако си на фонетик е над tab и от ляво на 1. ако си на БДС е на ")

Потребителски аватар
BJ-SYST
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пет фев 20, 2009 2:07 pm

Re: имам проблем с дограмата даите савет

Мнение от BJ-SYST » ср юни 10, 2009 10:22 am

roko95 написа:Някои можели да ми каже как мога да разбера дали дограмата ми има проблем. Вече за не знам кой път правя ремонт и тече и тече.
Изображение
Дай повече инфо.От снимката не става достатъчно ясно от къде тече.
Има ли външен AL перваз. Има ли външни отводнителни отвори.Като отвориш крилото има ли разпробити или фрезовани отвори. Каква е дограмата, стъклопакета. Откъде тече по-точно.

Потребителски аватар
roko95
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон юни 08, 2009 12:39 pm

Мнение от roko95 » ср юни 10, 2009 11:06 am

Ами този път залепих плочки даже ги силиконирах има отводнителни канали отвън и отвътре е разпробита уж, както си трябва БЛИК тече точно под нея и не мога да разбера откъде. Можели да е от уплътнението 5 камерна е потамнялото е теча

Изображение

Потребителски аватар
BJ-SYST
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пет фев 20, 2009 2:07 pm

Мнение от BJ-SYST » ср юни 10, 2009 12:48 pm

roko95 написа:ами този пат залепих пло4ки даже ги силиконирах има отводнителни канали отван и отватре е разпробита у6 както си трябва БЛИК те4е то4но под нея и немога да разбера откаде можели да е от уплатнението 5 камерна е потамнялото е те4а
Изображение
Течът постоянен ли е или когато вали дъжд.
От уплътненията може да тече, ако няма правилен реглаж на обкова на крилата.Но все пак ако има отвори не би трябвало да има проблем, тъй като водата проникнала в касата изтича навън през тях ( стига да са разпробити правилно.
Може да се появи силен конденз (теч) по стъклопакетите, ако са без К стъкло и тази влага да се стича надолу.
Може да е конденз по самата стена под прозореца. Това много често се случва в несанирани панелни жилища. Когато се измазва, боядисва има мокри процеси и е необходимо ударно проветряване.
Въобще причините са доста.
Как е оформено отвън. Да не са замазани външните отвори или да не се покрити с плочките.

Потребителски аватар
roko95
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон юни 08, 2009 12:39 pm

Мнение от roko95 » ср юни 10, 2009 7:02 pm

Тече само когато вали. Външните отвори не са затворени. Отвън е санирано.

Потребителски аватар
daley
начинаещ
Мнения: 30
Регистриран: ср окт 29, 2008 11:02 am

Мнение от daley » чет юни 11, 2009 4:02 pm

Само в двата края ли се намокря или по цялата дължина?

Потребителски аватар
roko95
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон юни 08, 2009 12:39 pm

Мнение от roko95 » чет юни 11, 2009 6:19 pm

Само левият прозорец

Потребителски аватар
daley
начинаещ
Мнения: 30
Регистриран: ср окт 29, 2008 11:02 am

Мнение от daley » чет юни 11, 2009 10:29 pm

Според мен, проблема ти е в недобре направена изолация. Някъде водата минава зад изолацията и между стената и дограмата водата навлиза навътре. Пяната не е влагоустойчива и минава през нея. Търси проблема над дограмата (ако имаш някаква козирка) или в горната част на изолацията. Предполагам, че над теб жилището няма изолация. Ако е възможно погледни от горния етаж в района на теча, дали случайно майсторите не са забравили да замажат изолацията или да се е откъртила във въпросният участък. Успех!

Отговори